Jesteś tutaj: Strona główna > O ośrodku> Edukacja globalna

Edukacja globalna

INFORMACJE

Edukacja globalna to część kształcenia obywatelskiego i wychowania, która rozszerza jego zakres przez uświadamianie istnienia zjawisk i współzależności łączących ludzi i miejsca. Jej celem jest przygotowanie odbiorców do stawiania czoła wyzwaniom dotyczącym całej ludzkości.


Czym jest EG - Zgodnie z art. 2. 2. ustawy z dnia 16 września 2011 r. o współpracy rozwojowej (Dz.U.2020.0.1648) edukacja globalna jest częścią współpracy rozwojowej. Współpraca rozwojowa to działania podejmowane przez organy administracji rządowej w celu udzielania pomocy państwom rozwijającym się lub ich społeczeństwom, więcej czytaj  tu <<<<< 

Materiały do edukacji wielokulturowej i antydyskryminacyjnej    tutaj <<<<<

***

Rozpoczynamy przygotowania do tegorocznego Tygodnia Edukacji Globalnej. W listopadzie odbyła się już 24 edycja tego wydarzenia. Planowana jest każdego roku, na trzeci tydzień listopada.
 
Tydzień Edukacji Globalnej (Global Education Week) to ogólnoświatowa inicjatywa podnosząca świadomość i wezwanie do wspólnego przemyślenia i zmiany naszego świata, wykorzystująca edukację globalną jako narzędzie solidarności i zmiany.
 
Tegoroczne hasło Tygodnia Edukacji Globalnej:

SOLIDARNIE PONAD GRANICAMI!

Działamy cały rok! czytaj tutaj >>> 

Badanie potrzeb w zakresie edukacji ekologicznej w szkołach.

Śląski Ruch Klimatyczny przygotowuje nowe narzędzie pomagające w prowadzeniu edukacji ekologicznej w szkołach - kalkulator śladu ekologicznego. W ramach narzędzia przygotowana zostanie aplikacja i scenariusze warsztatów. Chcielibyśmy poznać potrzeby nauczycielek i nauczycieli związane z tego typu narzędziem, żeby lepiej dostosować je do Państwa potrzeb.

W tym celu prosimy o wypełnienie ankiety.

Link do ankiety: