Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności> EDUKACJA REGIONALNA I GLOBALNA

EDUKACJA REGIONALNA I GLOBALNA

EDUKACJA GLOBALNA EDUKACJA REGIONALNA

W powyższych zakładkach znajdą Państwo materiały z określonych dziedzin: edukacja globalna (w tym międzykulturowa i antydyskryminacyjna), edukacja regionalna

***

W epoce globalizacji, w stale jednoczącej się Europie, umiejętność radzenia sobie w odmiennej kulturze stała się kompetencją ważną i potrzebną

więcej tutaj <<<<

***

"Edukacja międzykulturowa-koncepcja pedagogiczna, której celem jest poszerzanie własnej tożsamości jednostkowej i społecznej przez kontakt z innymi kulturami, kształtowanie rozumienia odmienności kulturowych, wyzbywanie się uprzedzeń i stereotypów (np. etnicznych bądź religijnych) oraz propagowanie postaw tolerancji i dialogu; sformułowana w latach 90. XX w. w krajach zróżnicowanych etnicznie bądź o wysokim procencie cudzoziemców, m.in. w Niemczech, USA, Wielkiej Brytanii; stanowi ważny element m.in. edukacji historycznej, społecznej, religijnej i językowej."

źródło: https://encyklopedia.pwn.pl/

Serce, Flagi, Krajów, Wielka, Jedność

Muzeum Polin zaprasza....zobacz z zewnątrz tu <<<

Muzeum POLIN zaprasza do korzystania z bogatej oferty: warsztatów dla przedszkoliwarsztatów dla szkółoprowadzania po wystawie stałejspotkań ze świadkami historiikursów doskonalących i szkoleń dla nauczycieli oraz bazy materiałów edukacyjnych, w której znajdziesz m.in. podręczniki, scenariusze lekcji, filmy.

Oferta pdf dla szkół  tutaj <<<

Więcej informacji na stronie MUZEUN, kliknij tutaj <<<<

Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza

Nagroda Ireny Sendlerowej

Nagroda „Za naprawianie świata” dla nauczycieli – otwarty nabór!

Drodzy Nauczyciele, Drogie Nauczycielki

zachęcamy do zgłoszenia się do Nagrody im. Ireny Sendlerowej "Za naprawianie świata", którą Centrum Edukacji Obywatelskiej przyznaje nauczycielom i nauczycielkom działającym na rzecz tolerancji. Nagroda wynosi 15 000 zł. Przyznawana jest za działalność w obszarach edukacji międzykulturowej i wielokulturowej, edukacja antydyskryminacyjnej, nauczanie o Holokauście i prawach człowieka, działania na rzecz równości w różnorodności i solidarności społecznej.

Trwa ostatni miesiąc zgłoszeń XIII edycji nagrody: czekamy na kandydatury do 06 października.

Zgłoszenia przyjmujemy za pośrednictwem formularza internetowego na stronie CEO, na której znajduje się też regulamin i więcej informacji o nagrodzie

Informacje pdf  tutaj <<<

szczegół na stronie CEO tutaj <<<

Edukacja wielokulturowa i antydyskryminacyjna

Kalendarz wielokulturowy<<<Materiały dydaktyczne

INFORMACJE

Program edukacyjny dla najmłodszych Od grosika do złotówki (dla uczniów klas drugich i trzecich szkół podstawowych), zobacz tu <<<

Mamy przyjemność zaprosić nauczycieli i uczniów przyszłorocznych klas drugich szkół podstawowych do udziału w roku 2020 w kolejnej edycji ogólnopolskiego projektu edukacji finansowej Bezpieczne wędrówki od grosika do złotówki”. Projekt został przygotowany  przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Program realizowany jest we współpracy z RODN „WOM” w Katowicach. Projekt jest realizowany w województwie śląskim od 13 lat. W roku 2018 program objęło honorowym patronatem Ministerstwo Finansów.

List do dyrektora szkoły podstawowej <<<

Grosik LOGOTYPY <<<

Projekt edukacyjny „Od grosika do złotówki” 2019/20

Zapraszamy nauczycieli klas drugich do udziału w projekcie z zakresu edukacji finansowej „Od grosika do złotówki”. Patronat honorowy nad projektem objęło Ministerstwo Finansów.

Lista zakwalifikowanych szkół  ograniczona. Pośpiesz się, zgloś udział do projektu.Poniżej wszystkie informacje:

Zaproszenie tu <<<

Grosik deklaracja szkoły 2019-20 <<<

Grosik deklaracja nauczyciela 2019-20<<<

RODN "WOM" w Katowicach realizuje projekt

"Edukacja globalna.Liderzy edukacji na rzecz rozwoju II"

Projekt koordynuje Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie:

Projekt współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP

Szkoły, które w tym roku przystąpiły do projektu (lub kontynuują swoje działania z poprzednich lat) w naszym województwie i tworzą  sieć tzw. Sląskie1: tutaj <<<

EDUKACJA REGIONALNA

WARTO PRZECZYTAĆ

Portal dla nauczycieli Edunewss poleca:

Szkoła krytycznego myślenia

"Czy czytając wiadomości w Internecie, zastanawiasz się kto i w jakim celu je tworzy? Czy umiesz rozpoznać techniki, które mają przyciągnąć i utrzymać Twoją uwagę? Czy zauważasz jakie wartości, style życia i punkty widzenia prezentuje? Wreszcie – czy zwracasz uwagę na to, czego nie ma w tak zaprojektowanym przekazie – co zostało przemilczane?"

Więcej czytaj tutaj

Wejdźcie na stronę i stańcie się współtwórcami Szkoły krytycznego myślenia.