METODY AKTYWIZUJĄCE I MOTYWUJĄCE -AKTYWNY UCZEŃ NA ZAJĘCIACH.
Śląskie WOM Teams
Termin: 24.04.2024 godz. 15:0017:00
Sala: ONLINE
Prowadzący szkolenie: Anna Czarlińska-Wężyk

O prowadzącej: Anna Czarlińska-Wężyk-nauczycielka-konsultantka w Pracowni Wychowania, Kształcenia Ogólnego i Zawodowego, ekspert i edukator z listy MEN,trener w oświacie, trenerka z zakresu edukacji: globalnej, ekonomicznej i przedsiębiorczości; certyfikowana COACH PRAKTYK BIZNESU Norman Benett Academy, posiada kompetncje z zakresu m.in. doradztwa zawodowego, specjalistka w obszarze kompetencji miękkich, nauczania przedmiotów ekonomicznych i przedsiębiorczości; więcej informacji tutaj<<<

Szkolenie online, darmowe.

Adresat: zainteresowani nauczyciele różnych przedmiotów i zajęć w szkołach podstawowych (kl.4-8) oraz w szkołach ponadpodstawowych.

Szkolenie w ramach projektu Akademia Początkującego Nauczyciela (APN) 23/24

Wszystkie informacje o projekcie APN tutaj >>>

Plan szkolenia

1. Rola metod aktywizujących w nauczaniu.
  2. Dobór aktywizujących metod nauczania do potrzeb uczniów.
  3. Korzyści wynikające ze stosowania aktywizujących metod nauczania.
  4. Ocena metod aktywizujących-przykładowe arkusze do oceny skuteczności.
  5. Klasyfikacja i charakterystyka wybranych metod aktywizujących:
  • Flipped classroom, czyli tajemnice odwróconej lekcji, która nie jest zadaniem domowym(?)
  • Myślowe kapelusze de Bono
  • Drzewo decyzyjne
  • Metaplan i 5xW
  • Diagram Ischikawy
  • Inne "drobiazgi", m.in.: runda bez przymusu, zapytaj kolegę, zdania podsumowujące

Obraz autorstwa freepik

1. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.
  2. Zaświadczenia (pdf) zostaną przesłane drogą elektroniczną na adres e-mail podany w zgłoszeniu.
  3. Link do szkolenia wysyłamy około godzinę przed wydarzeniem.
  4. MSTeams:
  • Szkolenie będzie realizowane  z wykorzystaniem aplikacji MSTeams, która działa przez przeglądarkę internetową, zalecane: Chrome, Safari, Firefox, Opera lub Edge.
  • W dniu konferencji na podany w karcie zgłoszenia e-mail zostanie wysłane zaproszenie z linkiem do logowania. W przypadku braku takiego e-maila  prosimy o sprawdzenie Spamu lub kontakt z Działem szkoleń tel. 203 66 40 lub 538 189 858.
  • W dniu szkolenia prosimy o zalogowanie się na ok. 5 min przed jego rozpoczęciem.
  • Klikamy w podany link do pokoju webinarowego, przesłany w e-mailu.
  • Kiedy pojawia się pytanie: Jak chcesz dołączyć do spotkania Teams? Klikamy: Kontynuuj w tej przeglądarce.
  • Koniecznie wpisujemy swoje imię i nazwisko (lista obecności), warunkiem otrzymania zaświadczenia jest odnotowana w systemie obecność na zajęciach.
Osoba do kontaktu: Anna Czarlińska-Wężyk
Nr tel: 32 203 59 67 wew: 223 Nr sali: 60 email: aczarli@womkat.edu.pl