Jesteś tutaj: Strona główna > O ośrodku> Kadra

Kadra

Anna Czarlińska-Wężyk

Numer telefonu: 32 203 59 67 wew: 223
Numer sali: 60

Kierownik Pracowni Wychowania, Kształcenia Ogólnego i Zawodowego

email: aczarli@womkat.edu.pl

  • Nauczyciel przedmiotów ekonomicznych i podstaw przedsiębiorczości. Studia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach oraz kwalifikacje pedagogiczne i kwalifikacje z zakresu zarządzania oświatą. Uznane przez MEN uprawnienia do pracy edukatorskiej. Nauczyciel dyplomowany.
  • Jest absolwentką podyplomowych studiów z zakresu europeistyki (Wyższa Szkoła Humanistyczna), regionalizmu (Uniwersytet Śląski) oraz doradztwa zawodowego (Szkoła Zarzadzania Uniwersytetu Śląskiego). Ukończyła The International Schol for Holocaust Studies w ramach programu ICHEIC – Edukacja o Holocauście w Europie w Instytucie Yad Vashem w Jerozolimie.
  • Stypendystka amerykańskiego programu International Visitor Leadership Program „Educating about the Holocaust" organizowanego przez The Voluntary Visitors Division of the United States Departament of State.
  • Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy na stanowisku nauczyciela różnych typów szkół zawodowych oraz w pracy ze studentami, doradcy metodycznego i koordynatora doradców metodycznych.  
  • Ukończyła szkolenie i po zdanym egzaminie uzyskała certyfikat Norman Benett Academy COACH PRAKTYK BIZNESU w 2015 r.                                                                                                                  
  • Autorka i realizatorka wielu projektów edukacyjnych dla nauczycieli woj. śląskiego, w tym m.innymi: „Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów”- współpraca z ORE w Warszawie i Instytutem Yad Vashem w Jerozolimie, „Ekonomia na co dzień”, „Moje Finanse”- współpraca z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości, „Edukacja Globalna” – współpraca i certyfikat ORE. 
  • Trenerka z zakresu edukacji: globalnej, ekonomicznej i przedsiębiorczości.
  • Specjalizuje się w szkoleniach/projektach z zakresu: aktywizujących i nowoczesnych metod nauczania -  w tym zastosowanie metody Web Questów, doradztwa edukacyjno-zawodowego, pracy z uczniem zdolnym, komunikacji wewnątrz organizacji, konstruowania programów i innowacji pedagogicznych, metody projektu, edukacji ekonomicznej, społecznej i obywatelskiej.
Powrót do listy
Kwartalnik Forum Nauczycieli