Motywacja ucznia do nauki – jak diagnozować i skutecznie wzmacniać
Termin: 19.11.2019 godz. 14:3017:30
Miejsce: RODN "WOM" Katowice Sala: 89
Prowadzący szkolenie: Krzysztof Bednarek

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach zaprasza zainteresowanych nauczycieli wszystkich typów szkół i placówek, a także inne zainteresowane osoby do udziału w bezpłatnym seminarium z warsztatami pt.:

„Motywacja ucznia do nauki – jak diagnozować i skutecznie wzmacniać”

Motywacja do nauki odgrywa podstawową rolę w procesie uczenia się każdego człowieka. Uczeń, który ma taką motywację, osiąga dużo większe sukcesy w zdobywaniu koniecznych kompetencji. Uczy się, bo tego chce, bo przyswajanie nowych wiadomości, umiejętności i postaw sprawia mu przyjemność, bo widzi sens i cel swojej pracy. Co więc możemy zrobić, żeby wykształcić w naszych uczniach motywację do nauki? Zapraszamy do wspólnego poszukiwania odpowiedzi na to pytanie!

Termin i miejsce:

Gr. 1 – wtorek, 19 listopada 2019 r.,  godz. 14.30 – 17.30 (s. 89 – II piętro)

RODN „WOM” w Katowicach, ul. Ks. kard. S. Wyszyńskiego 7

Organizacja i prowadzenie seminarium:

Krzysztof Bednarek – edukator; nauczyciel - konsultant w RODN „WOM” Katowice

Program seminarium:

1. Współczesne teorie motywacji, ich dorobek i wykorzystywane w nich terminy, pojęcia.
  2. Diagnozowanie źródeł uczniowskiej motywacji do nauki oraz przyczyn jej braku – motywacja wewnętrzna i zewnętrzna.
  3. Skuteczne motywowanie uczniów do nauki – stosowanie wzmocnień pozytywnych, czy negatywnych?
  4. Motywowanie z wykorzystaniem aktywizowania uczniów – nowe możliwości.
  5. Wymiana doświadczeń oraz wnioski i podsumowanie.

Zapraszamy do zgłaszania swojego udziału w seminarium (Gr. 1 - 19 listopada br. lub Gr. 2 - 25 listopada br.) poprzez naszą stronę internetową www.womkat.edu.pl (zakładka: Szkolenia) do wyczerpania miejsc.

W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu!

Uwaga!

BRAK WOLNYCH MIEJSC