Jesteś tutaj: Strona główna > Szczegóły oferty

Szczegóły oferty

Różnice kulturowe − zachowania językowe i pozajęzykowe
Teams
Termin: 22.04.2022 godz. 13:0014:00
Sala: ONLINE
Prowadzący szkolenie: dr A. Tambor

dr Agnieszka Tambor - adiunktka w Instytucie Nauk o Kulturze Uniwersytetu Śląskiego. Kierowniczka  programowa letniej szkoły języka, literatury i kultury polskiej. Wykłada na Podyplomowych Studiach Nauczania Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego oraz na Podyplomowych Studiach Wiedzy o Regionie. Prowadzi glottodydaktyczne szkolenia dla nauczycieli, lektorów i wykładowców w Polsce i za granicą (m.in. USA, Kanada, Kazachstan i Chiny), prowadzi szkolenia dla Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą. Prowadzi skupiony wokół edukacji medialnej projekt Polska Półka Filmowa. Pracowała przy multimedialnych projektach do nauki języka polskiego: Europodians oraz Slavic Network. Koordynatorka projektu 100 faktów z historii Polski, które każdy cudzoziemiec znać powinien. Jest autorką artykułów, książek i podręczników m.in.: Nowa Polska Półka Filmowa. 100 filmów, które każdy cudzoziemiec zobaczyć powinien; Krótkometrażowe filmy aktorskie i animowane w nauczaniu języka polskiego jako obcego; (Nie)codzienny polski; Licz na Banacha (podręcznik do nauczania słownictwa specjalistycznego) oraz Polska Półka Historyczna.

Tematyka zajęć:

• różnica kulturowa - wartość czy przeszkoda?
  • mechanizmy pracy z uczniami z odmiennych kręgów kulturowych,
  • stereotypizacja świata i związane z nią zagrożenia,
  • praca z uczniami polskimi i cudzoziemskimi - jak zintegrować grupę?
  • projekty edukacyjne w praktyce lekcyjnej.

Zajęcia on-line

Zarejestrowani uczestnicy otrzymają link do zajęć dzień wcześniej. Linki do poszczególnych warsztatów będą przesyłane w osobnych emailach.

Zaświadczenia będą przesyłane elektronicznie do 30 dni po zakończeniu Festiwalu. Warunkiem otrzymania zaświadczenia jest odnotowana w systemie obecność na zajęciach.

Uprzejmie prosimy o wylogowanie się z poszczególnych platform przed udziałem w kolejnych warsztatach.

Osoba do kontaktu: Iwona Kruszewska-Stoły
Nr tel: 32 258 22 09 Nr sali: 56