Jesteś tutaj: Strona główna > Szczegóły oferty

Tytuł

Źródła ikonograficzne i konteksty kulturowe w nauczaniu historii

Adresat

Nauczyciele historii i wiedzy o społeczeństwie

Zakres tematyczny

Analiza egzaminów z historii w kontekście podstawy programowej. Teksty kultury jako element zadań egzaminacyjnych (plakat propagandowy, malarstwo historyczne, moda i heraldyka.

Kierownik szkolenia

dr Ewa Chorąży

Prowadzący

dr Ewa Chorąży: nauczyciel konsultant w Pracowni Zarządzania i Analiz Oświatowych,  dr nauk humanistycznych, autor publikacji z dziedziny dydaktyki i historii, koordynator egzaminu z historii.

Aleksandra Gorzelik: historyk sztuki, nauczyciel konsultant  w RODN "WOM" w Katowicach. Autorka publikacji i  scenariuszy zajęć  dla nauczycieli historii oraz autorskich projektów promujących edukację regionalną i artystyczną;

Liczba godzin

Uwagi

Warsztatowy charakter zajęć pozwoli na wymianę pomysłów i dobrych praktyk. Zajęcia pomogą nauczycielom w przygotowaniu uczniów do egzaminów zewnętrznych i olimpiad przedmiotowych. Nauczyciele otrzymają materiały do wykorzystania w pracy dydaktycznej.

Osoba do kontaktu: Aleksandra Gorzelik
Nr tel: 32 203 59 67 wew: 201 Nr sali: 75 email: agorzelik@womkat.edu.pl