Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności> EDUKACJA GLOBALNA

EDUKACJA GLOBALNA

EDUKACJA GLOBALNA

EDUKACJA GLOBALNA

 

W epoce globalizacji, w stale jednoczącej się Europie, umiejętność radzenia sobie w odmiennej kulturze stała się kompetencją ważną i potrzebną

Samolot, Podróżny, Wakacje, Świat

 

Informacje 

 Darmowe grafiki wektorowe Wzór

Akademia Edukacji Antydyskryminacyjnej - startuje nowa edycja 2022/2023

Akademia Edukacji Antydyskryminacyjnej to kurs, który pomaga nauczycielom/lkom języka polskiego oraz przedmiotów humanistycznych wzmocnić swoje kompetencje do tworzenia środowiska klasowego bezpiecznego i otwartego na różnorodność, gdzie liczą się dobre relacje oparte o równość, poszanowanie drugiego człowieka i współodpowiedzialność za siebie nawzajem.

Do kogo jest skierowany projekt? Grupą docelową są nauczyciele i nauczycielki przedmiotów humanistycznych ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Przyjmujemy także osoby uczące innych przedmiotów, a także pedagogów i pedagożki oraz psychologów i psycholożki!

Czego się można nauczyć? Akademia jest oparta na autorskim Modelu Edukacji Włączającej 4W (wspólnota, widoczność, włączanie i wzmacnianie), który pomaga budować wspólnotę bezpieczną i wolną od dyskryminacji czy przemocy.

Program kursu jest podzielony na wątki dydaktyczne (wykorzystanie tekstów literackich), metodyczne (metody aktywizujące) oraz wychowawcze (wzmacnianie relacji).

Kurs będzie realizowany w formie hybrydowej:

– zjazd weekendowy inaugurujący w Oświęcimiu 
– pięć i pół tygodnia pracy indywidualnej i grupowej na platformie kursowej 
– dwa spotkania online na żywo w trakcie kursu
– dla absolwentów/ek planowany jest także wyjazd do Warszawy

Więcej informacji oraz zapisy tutaj >>>>

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

 Muzeum Polin zaprasza....zobacz muzeum z zewnątrz tu <<<

Muzeum POLIN zaprasza do korzystania z bogatej oferty: warsztatów dla przedszkoliwarsztatów dla szkółoprowadzania po wystawie stałejspotkań ze świadkami historiikursów doskonalących i szkoleń dla nauczycieli oraz bazy materiałów edukacyjnych, w której znajdziesz m.in. podręczniki, scenariusze lekcji, filmy.

Więcej informacji na stronie MUZEUN, kliknij tutaj <<<<

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

Edukacja wielokulturowa i antydyskryminacyjna

 

Kalendarz wielokulturowy<<<

 

Materiały dydaktyczne:

Prawo 

 

Podmioty realizujące edukację globalną w Polsce

 

 

 EDUKACJA REGIONALNA

  WARTO PRZECZYTAĆ

Portal dla nauczycieli Edunewss poleca:

Szkoła krytycznego myślenia

"Czy czytając wiadomości w Internecie, zastanawiasz się kto i w jakim celu je tworzy? Czy umiesz rozpoznać techniki, które mają przyciągnąć i utrzymać Twoją uwagę? Czy zauważasz jakie wartości, style życia i punkty widzenia prezentuje? Wreszcie – czy zwracasz uwagę na to, czego nie ma w tak zaprojektowanym przekazie – co zostało przemilczane?"

Więcej czytaj tutaj

Wejdźcie na stronę i stańcie się współtwórcami Szkoły krytycznego myślenia.

< Powrót do listy