Regionalny Ośrodek Doskonalenia "WOM" w Katowicach we współpracy z Muzeum POLIN zaprasza na warsztaty.
Warsztaty poświęcone będą historii mówionej oraz wykorzystaniu nowych technologii w edukacji. Punktem wyjścia do dyskusji będą zajęcia na platformie IWitness „Rozmowa z Marianem Turskim”
Zaprezentujemy jedyną w języku polskim interaktywną relację stworzoną w technologii Dimensions in Testimony.
Na wszelkie pytania odpowiedzą eksperci z Muzeum Polin podczas seminarium warsztatowego, na które zapraszam Państwa w imieniu Regionalnego Ośrodka Doskonaleni Nauczycieli "WOM" w Katowicach oraz Muzeum Polin w Warszawie.
Zajęcia poprowadzi Monika Koszyńska – Główna Specjalistka ds. Programów dla Nauczycieli w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, przedstawicielka USC Shoah Foundation w Polce. Edukatorka, pedagożka, 12 lat pracowała w szkołach jako nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i wychowania obywatelskiego. Była współzałożycielką Szkoły Lauder-Morasha – żydowskiej szkoły podstawowej w Warszawie. Pracowała w Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Biurze Edukacji Publicznej IPN. Autorka publikacji metodycznych i scenariuszy zajęć z zakresu historii współczesnej, historii i tradycji Żydów, edukacji antydyskryminacyjnej i edukacji o tolerancji oraz historii mówionej w praktyce szkolnej.
Program:
- Specyfika historii mówionej jako źródła pierwotnego.
- Użycie technologii jako medium między odbiorcą a nadawcą komunikatu.
- Wprowadzanie kontekstu historycznego i psychologicznego oraz przygotowanie grupy na kontakt z relacją świadka historii.
- Kwestie etyczne związane z wykorzystywaniem nowych technologii w edukacji.
Strona iwitness.usc.edu to platforma edukacyjna stworzona przez Fundację USC Shoah. Znajdują się na niej wideo relacje świadków historii – ocalałych i świadków ludobójstw – oraz opracowane na podstawie fragmentów wideo relacji zajęcia i materiały dydaktyczne. Zajęcia na platformie IWitness są interaktywne i tworzone w oparciu o założenia konstruktywizmu w nauczaniu: osoba ucząca się ma wpływ na swoje doświadczenie edukacyjne. Głównym celem zajęć jest nauka krytycznego myślenia oraz kształtowanie empatii i szacunku wobec świadków historii.
====================================================================
Informacje
- Udział w szkoleniu jest bezpłatny.
- O zaświadczeniach: warunkiem otrzymania zaświadczenia z udziału w konferencji jest odnotowana w systemie obecność. Zaświadczenia (pdf) zostaną przesłane drogą elektroniczną na adres e-mail podany w zgłoszeniu.
- Link do szkolenia wysyłamy około godzinę przed wydarzeniem.
- Zoom:
- Szkolenie będzie realizowane z wykorzystaniem aplikacji Zoom, która działa przez przeglądarkę internetową, zalecane: Chrome, Safari, Firefox, Opera lub Edge.
- W dniu szkolenia na podany w karcie zgłoszenia e-mail zostanie wysłane zaproszenie z linkiem do logowania. W przypadku braku takiego e-maila prosimy o sprawdzenie Spamu lub kontakt z Działem szkoleń tel. 203 66 40 lub 538 189 858.
- W dniu szkolenia prosimy o zalogowanie się na ok. 5 min przed jego rozpoczęciem.
- Klikamy w podany link do pokoju webinarowego, przesłany w e-mailu.
- Kiedy pojawia się pytanie: Jak chcesz dołączyć do spotkania Zoom? Klikamy: Kontynuuj w tej przeglądarce.
- Koniecznie wpisujemy swoje imię i nazwisko (lista obecności), warunkiem otrzymania zaświadczenia jest odnotowana w systemie obecność na zajęciach.
=================================================
- Kategoria szkolenia: dla nauczycieli kształcenia ogólnego i specjalnego oraz wszystkich zainteresowanych problematyką
- Forma: warsztaty online
- Liczba godzin: 2 dyd.
- Cena: bezpłatne
- Odbiorca: nauczyciele/nauczycielki historii, języka polskiego, etyki i wszyscy zainteresowani