Dziecko krzywdzone - jak je rozpoznać? (Standardy ochrony małoletnich)
Termin: 22.04.2024 godz. 12:0015:00
Miejsce: Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Katowicach, ul. kar. Wyszyńskiego 7 Sala: 41
Prowadzący szkolenie: Marianna Kłyk

Celem szkolenia jest usystematyzowanie wiedzy z zakresu profilaktyki i pomocy dziecku krzywdzonemu w kontekście standardów ochrony małoletnich.

Tematyka:

1. Nowelizacja Ustawy Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy. Dlaczego standardy ochrony małoletnich?
  2. Omówienie problematyki dzieci krzywdzonych. Charakterystyka dziecka krzywdzonego.
  3. Symptomy  dziecka krzywdzonego – analiza przykładowych zachowań dziecka/młodzieży.
  4. Dyskusja.

O prowadzącym szkolenie:

Marianna Kłyk - nauczyciel konsultant ds. wychowania, wychowania do życia w rodzinie, profilaktyki. Autorka programów nauczania przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie, programów wychowawczych oraz profilaktycznych.

Osoba do kontaktu: Marianna Kłyk
Nr tel: 32 259 98 85 wew: 224 Nr sali: 58 email: mk@womkat.edu.pl