Doświadczenia chemiczne w edukacji wczesnoszkolnej. Przygotowanie, przeprowadzenie, analiza wniosków.
Śląskie WOM Festiwal
Termin: 20.04.2024 godz. 11:4512:45
Sala: 83
Prowadzący szkolenie: dr Ewelina Burdzik-Niemiec

Adresat

Wszyscy zainteresowani tematyką

Tematyka:

Prezentacja doświadczeń dla uczniów klas 1-3.

Podczas warsztatów pokażę, jak mozna w prosty i dostępny dla każdego nauczyciela sposób wprowadzić ucznia w świat chemicznych i fizycznych eksperymentów. Swoją ekscytującą podróż zaczniemy od cząsteczkowej budowy Świata, poprzez poznanie trzech stanów skupienia, właściwości fizyczne i chemiczne, i wykorzystując nowe pojęcie-gęstości, skończhymy na Prawie Archimedesa. Całość zostanie przetłumaczona na język ucznia klas wczesnoszkolnych.

O  prowadzącym szkolenie:

dr inż. Edyta Burdzik-Niemiec ukończyła studia na kierunku Biotechnologia, specjalizacja Bioinformatyka na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki na Politechnice Śląskiej. W ramach praktyk doktorantka zdobywała doświadczenie dydaktyczne prowadząc zajęcia z takich przedmiotów jak: chemia, fizyka, chemia fizyczna,  informatyczne podstawy projektowania oraz technologia informacyjna. Wymiernym efektem dotychczasowej pracy naukowej Pani dr inż. Burdzik-Niemiec jest współautorstwo w 31 tekstach naukowych, w tym dwóch artykułach z listy filadelfijskiej. Wyniki swoich badań prezentowała na 15 konferencjach naukowych, gdzie wielokrotnie otrzymywała nagrody za najlepszy poster.  W 2019 roku Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki rozpoczął współpracę z Zespołem Szkół Prywatnych w Katowicach, gdzie pani dr inż. podjęła pracę jako nauczyciel chemii, fizyki i informatyki. Aktualnie pracując w Prywatnym Liceum im. Melchiora Wańkowicza oraz w Prywatnej Szkole Podstawowej „Szkoła jak Dom” wypromowała 28 laureatów i finalistów konkursów z Fizyki i Chemii, odnajdując przy tym w sobie ogromną pasję nauczania.

Zaświadczenia z udziału będą wysyłane w formie elektronicznej na adres podany w zgłoszeniu na szkolenie w ciągu 30 dni od wydarzenia.

Osoba do kontaktu: Agnieszka Twaróg-Kanus
Nr tel: 32 203 59 67 wew: 201 Nr sali: 75 email: atkanus@womkat.edu.pl