Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności

Aktualności

Zaburzenia przetwarzania słuchowego - jak rozpoznać i pracować?
Śląskie WOM Festiwal
Termin: 20.04.2024 godz. 09:0010:00
Sala: 41
Prowadzący szkolenie: Marzena Piekarczyk

Adresat

Wszyscy zainteresowani tematyką

Tematyka:

W ramach warsztatów poruszone będą zagadnienia związane z definicją zaburzeń przetwarzania słuchowego i najczęstszymi przyczynami leżącymi u podłoża tego zaburzenia. Zaprezentowane zostaną jego rodzaje, czyli  typy klinicznych oraz ich wpływ na funkcjonowanie dziecka. Uczestnicy dowiedzą jakie symptomy w funkcjonowaniu ucznia powinny zaniepokoić nauczyciela i gdzie pokierować rodzica na diagnozę oraz jak wygląda badanie dziecka z podejrzeniem APD  w poradni psychologiczno-pedagogicznej. Nauczyciele poznają najczęstsze strategie postępowania z klasą, w której mamy ucznia z zaburzeniami przetwarzania słuchowego oraz rodzaje treningów słuchowych, które można wykorzystać w pracy terapeutycznej. Dodatkowo z uwagi na zwiększającą się liczbę dzieci doświadczających nadwrażliwości słuchowych, które często towarzyszą zaburzeniom przetwarzania słuchowego, posłuchają o ich źródłach i sposobach pomocy.

O  prowadzącym szkolenie:

Marzena Piekarczyk- pedagożka, diagnostka i terapeutka Metody Warnkego, EEG Biofeedback oraz terapii ręki.

Absolwentka pedagogiki socjalnej i opiekuńczej. Ukończyła również kwalifikacyjne studia podyplomowe z zakresu oligofrenopedagogiki, wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, zarządzania w oświacie oraz pomocy psychologicznej i interwencji kryzysowej. Uczestniczka licznych szkoleń i konferencji z zakresu diagnozy i terapii dzieci i młodzieży.

Od 2013 roku związana z poradnictwem psychologiczno-pedagogicznym. Na co dzień pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Aktualnie prowadzi terapię pedagogiczną z uczniami z trudnościami w uczeniu się w tym dziećmi z dysleksją i zaburzeniami przetwarzania słuchowego. Przeprowadza diagnozy pedagogiczne dzieci i młodzieży z trudnościami w uczeniu się, przede wszystkim dysleksją, dysgrafią, dysortografią i dyskalkulią, a także uczniów z zaburzeniami przetwarzania słuchowego. Od kilku lat zajmuje się również diagnozą zaburzeń uwagi, w tym ADHD z wykorzystaniem innowacyjnego test MOXO zarówno u dzieci jak i osób dorosłych.

 

Zaświadczenia z udziału będą wysyłane w formie elektronicznej na adres podany w zgłoszeniu na szkolenie w ciągu 30 dni od wydarzenia. 

.

Osoba do kontaktu: Agnieszka Twaróg-Kanus
Nr tel: 32 203 59 67 wew: 201 Nr sali: 75 email: atkanus@womkat.edu.pl