Penicylina i storytelling, czyli o znaczeniu opowieści i rozmowy we współczesnej szkole
Śląskie WOM Teams Festiwal
Termin: 19.04.2024 godz. 16:0016:45
Miejsce: MSTeams Sala: ONLINE
Prowadzący szkolenie: dr Agnieszka Michalkiewicz-Gorol

Adresat

Wszyscy zainteresowani tematyką.

Tematyka:

O znaczeniu opowieści w pracy nauczyciela i wychowawcy. Wydaje się, że współczesna szkoła nie jest zainteresowana opowieścią ucznia, bo realizacja podstawy programowej, bo testy, bo wyniki – najważniejsza jest opowieść nauczyciela. Spróbujemy zastanowić się, jak wykorzystać opowieść nauczyciela, żeby wciągnąć ucznia w interdyscyplinarny sposób myślenia o nauce, a przede wszystkim, żeby to uczeń zaczął snuć swoją opowieść i był wysłuchany.

O  prowadzącym szkolenie:

dr Agnieszka Michalkiewicz-Gorol: doktor nauk społecznych w zakresie pedagogiki, absolwentka filologii klasycznej Uniwersytetu Śląskiego. Pracuje jako adiunkt w Uniwersytecie Bielsko-Bialskim oraz w I LO im. M. Kopernika w Bielsku-Białej. Do zainteresowań badawczych należą między innymi zjawiska kultury współczesnej, w których obecny jest pierwiastek tradycji antyku czy średniowiecza, nawiązanie do społecznych, filozoficznych i pedagogicznych rozstrzygnięć minionych epok. Pisze artykuły i szkice dotyczące głównie historii wychowania.

Zaświadczenia z udziału będą wysyłane w formie elektronicznej na adres podany w zgłoszeniu na szkolenie w ciągu 30 dni od wydarzenia.

Osoba do kontaktu: Agnieszka Twaróg-Kanus
Nr tel: 32 203 59 67 wew: 201 Nr sali: 75 email: atkanus@womkat.edu.pl