Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności

Aktualności

Międzynarodowa konferencja: Edukacja i kultura- Polska i Ukraina - offline
Prowadzący szkolenie: Aleksandra Gorzelik, dr Maryna Kyryliuk oraz ukraińscy i polscy eksperci

Serdecznie zapraszamy obejrzenia nagrania konferencji, otwierającej międzynarodowy projekt edukacyjny: EDUKACJA I KULTURA - POLSKA I UKRAINA. Konferencja odbyła się 13 kwietnia, a jej inicjatorami i organizatorami byli:

  • Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej (Polska),
  • Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach (Polska),
  • Mikołajowski Obwodowy Instytut Podyplomowego Kształcenia Pedagogicznego (Ukraina),
  • Połtawski Narodowy Uniwersytet Pedagogiczny im. V. Korolenki (Ukraina),
  • Kolegium Regionalne „Kremieńczucka Akademia Humanistyczno-Techniczna im. A.S. Makarenki” Rady Obwodowej Połtawy (Ukraina).  

Podczas konferencji były poruszane najbardziej aktualne zagadnienia współczesnej edukacji polskiej i ukraińskiej,  m.in. jak pracować z uczniami by radzili sobie z wyzwaniami wielokulturowości.W ten sposób realizujemy jeden z kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2022/2023 (Doskonalenie kompetencji nauczycieli do pracy z uczniami przybyłymi z zagranicy, w szczególności z Ukrainy).

Głównym moderatorem oraz sprawczynią polsko-ukraińskiej współpracy jest dr Maryna Kyryliuk – specjalista w RODN „WOM” w Bielsku-Białej, a w RODN “WOM” w Katowicach - nauczyciel konsultant Aleksandra Gorzelik.

Osoby, które pragną otrzymać zaświadczenie z udziału w konferencji offline, proszone są o wypełnienie formularza poniżej materiału video. 

 

Osoba do kontaktu: Aleksandra Gorzelik
Nr tel: 32 203 59 67 wew: 202 Nr sali: 96a email: agorzelik@womkat.edu.pl