Od balkonu w Weronie do balkonu w Nowym Jorku – o miłości, którą się czyta, śpiewa i tańczy
Teams
Termin: 21.04.2023 godz. 17:4518:45
Sala: ONLINE
Prowadzący szkolenie: dr Ewa Biłas-Pleszak, prof. UŚ

O prowadzącej:

dr Ewa Biłas-Pleszak, prof. UŚ

Dyrektor Kierunków Komunikacja Cyfrowa, Komunikacja Promocyjna i Kryzysowa, Logopedia, Międzynarodowe Studia Polskie,                                              Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Śląskiego

Tematyka:

Warto od czasu do czasu przywołać najsłynniejszą historię miłosną i zastanowić się, dlaczego i po co jest stale na nowo opowiadana i to przy użyciu instrumentarium innych niż literatura sztuk. Romeo i Julia dalecy czy bliscy? Tragiczni, wzruszający, niezrozumiali? Czy patrząc na nich tak, jak artyści różnych epok będziemy w stanie lepiej zrozumieć jedną z największych zagadek ludzkości, czyli miłość? Zapraszam na wykład, który odmieni serca, rozwinie wyobraźnię i wzbogaci o kulturową wiedzę na temat opery, baletu, musicalu i filmu.

Osoba do kontaktu: Iwona Kruszewska-Stoły
Nr tel: 32 258 22 09 Nr sali: 56