Jak dbać o głos - fakty i mity
Termin: 21.04.2023 godz. 16:3017:30
Sala: ONLINE
Prowadzący szkolenie: dr Anna Guzy (UŚ)

Tematyka:

Podczas wystąpienia zaprezentowane zostaną sposoby profilaktyki narządu głosu, ze szczególnym uwzględnieniem grupy zawodowej nauczycieli. Słuchacze dowiedzą się, jakie czynniki mają kluczowy wpływ na jakość ich głosu, jak również w jaki sposób można o głos dbać. Dowiedzą się również, jak nieprawdziwe przekonania związane z chorobami narządu głosu demotywują do stosowania zachowań profilaktycznych.

Prowadząca:

dr Anna Guzy, adiunkt w IJ Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, językoznawczyni, psycholożka, psychoterapeutka, trenerka emisji głosu i technik relaksacyjno-oddechowych, autorka narzędzi diagnostycznych jakości emisji głosu mówionego: ADE (Arkusz Diagnozy Emisji Głosu), wywiadu ustrukturyzowanego, a także publikacji z zakresu emisji głosu oraz dydaktyki języka. W pracy badawczej zajmuje się analizowaniem związków pomiędzy czynnikami psychospołecznymi tj. stres, lęk, elastyczność psychologiczna, zachowania zdrowotne, zadowolenie z życia itp., a jakością emisji głosu wśród różnych grup zawodowych.

Osoba do kontaktu: Iwona Kruszewska-Stoły
Nr tel: 32 258 22 09 Nr sali: 56