Wprowadzenie do tutoringu jako formy edukacji spersonalizowanej
Teams
Termin: 21.04.2023 godz. 15:1516:15
Sala: ONLINE
Prowadzący szkolenie: dr Magdalena Christ (UŚ)

Tematyka:

Wiem, że nie mogę nauczyć kogokolwiek czegokolwiek, mogę jedynie przygotować odpowiednie warunki, w których uczeń może się uczyć. /C. Rogers/

Zapraszam na wprowadzenie w świat tutoringu. Czym jest tutoring? Kim jest tutor i tutee? Co łączy University of Oxford oraz University of Cambridge z tutoringiem? W jaki sposób budować relacje w procesach edukacyjnych? Jak organizować pracę na zasobach uczniów (w duchu psychologii i pedagogiki pozytywnej)? Jak pracować na eseju tutorskim? Spotkanie będzie okazją do wspólnego poszukiwania odpowiedzieć na te pytania.

• Odbiorcy: nauczyciele wszystkich etapów kształcenia (od edukacji wczesnoszkolnej wzwyż), planujący realizację działań o charakterze tutorskim lub zainteresowani tą tematyką

O prowadzacej:

dr Magdalena Christ – adiunkt w Instytucie Pedagogiki na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach; współzałożycielka fundacji „Czas na las”, nominowana do nagrody POP Science 5. Śląskiego Festiwalu Nauki w Katowicach w kategorii "Myśl globalnie, działaj lokalnie – pracownik uczelni działającej na terenie województwa śląskiego";

zainteresowania naukowo-dydaktyczne: metodyka edukacji społeczno-przyrodniczej, leśne przedszkola w Polsce i na świecie, edukacja globalna, pedagogika przygody, indywidualizacja procesu kształcenia, diagnoza i rozwój zdolności kierunkowych, neurodydaktyka, edukacja alternatywna, myślenie wizualne w edukacji, metodyka edukacji wczesnoszkolnej, terapia pedagogiczna; trenerka programu „Odyseja Umysłu”; autorka książki pt. „Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Ujęcie z perspektywy międzyludzkich różnic w zakresie zdolności kierunkowych” oraz kilkudziesięciu artykułów naukowych i popularnonaukowych o tematyce edukacyjnej; tutorka w ramach projektów „Mistrzowie dydaktyki” na Wydziale Nauk Społecznych, „Uniwersytet Młodych Naukowców” realizowanego przez Wydział Humanistyczny oraz w ramach Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Osoba do kontaktu: Iwona Kruszewska-Stoły
Nr tel: 32 258 22 09 Nr sali: 56