Myślenie krytyczne - jego rola w edukacji szkolnej i przygotowaniu ucznia do egzaminów zewnętrznych.
Termin: 10.05.2023 godz. 15:0017:15
Miejsce: RODN "WOM" Sala: 89
Prowadzący szkolenie: Ewa Chorąży

dr Tony Wagner- współdyrektor Change Leadership Group w Harvard Graduate School of Education,  w swojej książce The Global Achievement Gap z 2008 roku pisze o potrzebie nauczania przez wszystkie szkoły tego, co nazywa „Siedmioma umiejętnościami przetrwania”.

Pierwszą z tych umiejętności jest: krytyczne myślenie i rozwiązywanie problemów.

1. Czym jest i czym nie jest myślenie krytyczne;

2. W jaki sposób rozwijamy myślenie krytyczne w edukacji szkolnej  i procesie przygotowania ucznia do egzaminu

3. Jak realizujemy zajęcia w edukacji szkolnej i zdalnej, by myślenie krytyczne stało się rdzeniem tych zajęć;

4. Przykłady zadań/ćwiczeń/aktywności, których celem jest rozwijanie krytycznego myślenia;

5. Przykłady zadań egzaminacyjnych z wykorzystaniem elementów myślenia krytycznego.

6. Jak to połączyć?  czyli,  metody pracy z uczniem rozwijające myślenie krytyczne i przygotowujące do egzaminów zewnętrznych.

Osoba do kontaktu: Ewa Chorąży
Nr tel: 32 259 98 35 wew: 203 Nr sali: 91 email: echorazy@womkat.edu.pl