Zmiany w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla przedmiotu technika
Śląskie WOM
Termin: 20.03.2023 godz. 15:0018:00
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 12 im. I.J. Paderewskiego w Katowicach, ul. Paderewskiego 46
Prowadzący szkolenie: Witold Jakubek, Andrzej Musiał

Adresaci:

• nauczyciele techniki i inni zainteresowani.

Cele:

• przedstawienie zmian w podstawie programowej techniki oraz praktyczne metody ich realizacji.

Tematyka szkolenia:

Zmiany  w  podstawie  programowej kształcenia  ogólnego  dla przedmiotu technika w obszarze:

• założeń przedmiotu technika,
  • celów kształcenia,
  • treści nauczania
  • warunków i sposobu realizacji tego przedmiotu

Rozszerzenie treści nauczania z wychowania komunikacyjnego w obszarze:

• wymagań szczegółowych
  • pojawienia się  nowych urządzeń wykorzystywanych przez uczniów w ruchu  drogowym  (hulajnogi  elektryczne,  urządzenia  transportu  osobistego,  urządzenia wspomagające ruch, wózki rowerowe).

Szkolenie będzie uzupełnione treściami z zakresu:

• rozwiązań metodycznych dotyczących sposobu pracy z uczniami metodą projektów technicznych,
  • rozwiązań organizacyjnych w tworzeniu pracowni technicznej w szkole,
  • psychofizycznych i społecznych uwarunkowań zachowań dzieci w ruchu drogowym,
  • zmian w przepisach ustawy - Prawo o ruchu drogowym.

Wszyscy uczestnicy otrzymają materiały.

O prowadzącym szkolenie:

Witold Jakubek jest wieloletnim nauczycielem techniki, autorem koncepcji pomocy naukowych do przedmiotu, autorem podstawy programowej techniki, przewodniczącym Komisji powołanej przez MEiN do opracowania zmian w podstawie programowej przedmiotu technika.

zajęcia trwają 4 godziny dydaktyczne.

Informacje o zaświadczeniach

Zaświadczenia z udziału w zajęciach zostną przesłane drogą elektroniczną na adres podany w zgłoszeniu na szkolenie.

Osoba do kontaktu: Andrzej Musiał
Nr tel: 32 203 78 46 wew: 120 Nr sali: 74 email: amusial@womkat.edu.pl