Świat zawodów w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej
Termin: 17.10.2022 godz. 16:0019:30
Miejsce: RODN "WOM" w Katowicach Sala: Aula dolna
Prowadzący szkolenie: mgr Dorota Kozioł-Żurawska, dr Karina Stępkowska, mgr Wioleta Mueller- Konieczny, mgr Maria Kaczmarek

W programie konferencji: 16.00-17.45

1. Gdy dorosnę … o możliwościach i marzeniach najmłodszych, czyli preorientacja zawodowa w przedszkolu

Wioleta Mueller-Konieczny, doradca metodyczny RODN”WOM” w Katowicach

2. Preorientacja zawodowa w pedagogice M. Montessori, R. Steinera, C. Freineta

Dorota Kozioł-Żurawska, doradca metodyczny RODN”WOM” w Katowicach

3. Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej jako (współ)twórca przestrzeni wspierającej ucznia w kształtowaniu orientacji zawodowej

dr Karina Stępkowska, doradca metodyczny RODN”WOM” w Katowicach

4. Założenia doradztwa zawodowego w ZSU 2030

Maria Kaczmarek, konsultant RODN „WOM” w Katowicach

Formularz zapisu na część wykładową jest zamieszczony poniżej. Uczestnicy bioracy udział w konferencji otrzymują zaświadczenie.

Uczestnicy bioracy udział w konferencji otrzymują zaświadczenie.

Warsztaty: 18.00-19.30 (do wyboru)

Uczestnicy bioracy udział w wybranym warsztacie otrzymają oddzielne zaświadczenia.

Edukacja przedszkolna

1. "Nie tylko zabawa"- preorientacja zawodowa w wychowaniu przedszkolnym w trakcie bieżących działań”

Prowadzący: Dorota Kozioł-Żurawska, doradca metodyczny

Link do szkolenia <<<

2. „Kreujemy przyszłość, czyli co o preorientacji zawodowej nauczyciel wiedzieć powinien

Prowadzący: Wioleta Mueller-Konieczny, doradca metodyczny

Link do szkolenia <<<

Edukacja wczesnoszkolna

1. Rozwój umiejętności zawodowych uczniów klas trzecich szkoły podstawowej w oparciu o Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Czytam z klasą”

Prowadzący: Agnieszka Szymańska, nauczyciel, I Zespół Szkół Społecznych w Katowicach, Barbara Szymańska, nauczyciel, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Katowicach

Zapisy:

gr 1 Link do szkolenia <<<

gr 2 Link do szkolenia <<<

2. Sposoby na kreatywne i interaktywne poznawanie zawodów w lekturach szkolnych. Realizacja projektów edukacyjnych.

Prowadzący: Emilia Kaczoch, nauczyciel  Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi w Katowicach

gr 1 Link do szkolenia <<<

gr 2 Link do szkolenia <<<