Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności

Aktualności

QUIZ WIEDZY O WOJCIECHU KORFANTYM
Prowadzący szkolenie: Mariusz Ciszewski

 QUIZ WIEDZY O WOJCIECHU KORFANTYM

W 2022 roku obchodzimy 100. rocznicę przyłączenia Górnego Śląska do Polski. Z tej okazji chcemy przybliżyć młodym mieszkańcom naszego regionu jedną z najważniejszych postaci w historii naszego kraju, a w szczególności Górnego Śląska: wielkiego polityka, wizjonera, patriotę, Ślązaka, człowieka nowoczesności – Wojciecha Korfantego. Instytucja Filmowa Silesia Film wraz z katowickim oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej,Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli WOM w Katowicach oraz Muzeum Historii Katowic zapraszają uczniów klas VIII szkół podstawowych naszego województwa do udziału w QUIZIE WIEDZY O WOJCIECHU KORFANTYM

Celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowań historycznych i filmoznawczych, przywrócenie pamięci o roli i znaczeniu Wojciecha Korfantego na Górnym Śląsku i poza nim, kształtowanie umiejętności poszukiwania i analizowania informacji, utrwalanie postaw patriotycznych i obywatelskich oraz rozwijanie zainteresowań i twórczych pasji.

Materiał edukacyjny, stanowiący podstawę merytoryczną konkursu, to dwa półgodzinne materiały filmowe przygotowane przez historyków IPN.  Są gotowe do zaprezentowania na lekcjach szkolnych.

Po etapie szkolnej pracy nastąpi finał wojewódzki konkursu. Będzie miał formę quizu. Każda szkoła może do niego wystawić jedną drużynę składającą się z dwóch uczniów.

Termin naboru do udziału w finałowym quizie: od 28.03.2022 do 15.04.2022. Decyduje kolejność zgłoszenia – drogą mailową na adres: info@silesiafilm.com. W zgłoszeniu należy podać informacje: W tytule: QUIZ KORFANTY, w treści: nazwę szkoły, imię i nazwisko opiekuna, imiona i nazwiska uczestników.

Wielki finał odbędzie się 20.04.2022 o godz. 9.00 w Kinoteatrze Rialto w Katowicach, ul. Św. Jana 24.

Więcej informacji: m.ciszewski@silesiafilm.com

 Patronat honorowy: Marszałek Województwa Śląskiego- Jakub Chełstowski

Regulamin konkursu:

>>> REGULAMIN <<<

 Poniżej dostęp do materiałów.