Kreatywny uczeń w edukacji wczesnoszkolnej
Termin: 25.01.2022 godz. 15:0017:15
Miejsce: Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Katowicach, ul. Wyszyńskiego 7
Prowadzący szkolenie: Elżbieta Brol

Szkolenie w formie warsztatowej dla wszystkich nauczycieli pracujących z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym.

W ostatnich latach kreatywność i innowacyjność jest wymieniana, obok krytycznego myślenia, jako jedna z najważniejszych kompetencji XXI w. Współczesny świat stawia wymagania, którym sprostać może tylko osoba kreatywna, czyli myśląca w sposób nietypowy, oryginalny, nowatorski, wykraczający poza schematy. Wobec takich wymagań rozwijanie kreatywności w szkole stało się koniecznością.

Program:

• Kreatywność jako kompetencja przyszłości
  • Rozwój kreatywności u dzieci
  • Jak stwarzać warunki do rozwoju kreatywności w szkole - wskazówki dla nauczyciela
  • Przykłady ćwiczeń i zadań rozwijających kreatywność

Czas trwania: 3 godz.

Uczestnicy otrzymają materiały do pracy z uczniami oraz zaświadczenie.

Szkolenie poprowadzi Elżbieta Brol - konsultant ds. edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego.

Osoba do kontaktu: Agnieszka Twaróg-Kanus
Nr tel: 32 203 59 67 wew: 201 Nr sali: 75 email: atkanus@womkat.edu.pl