Żona modna czy odpowiedzialna konsumentka. Humanistyka zero waste
WOM Teams
Termin: 22.11.2021 godz. 18:0018:45
Sala: ONLINE
Prowadzący szkolenie: dr Magdalena Ochwat

Tematyka:

Zajęcia będą dotyczyły edukacji dla klimatu w kształceniu polonistycznym. Porozmawiamy na temat humanistyki postwzrostowej, stylu zero waste, a takżeo przemyśle odzieżowym. Odpowiemy na pytania: jak krytykować konsumpcjonizm poprzez lektury szklone na przykładzie Żony modnej, Ziemi obiecanej, Ludzi bezdomnych i innych tekstów kultury.

Prowadząca: dr Magdalena Ochwat

Instytut Literaturoznawstwa, Interdyscyplinarne Centrum Badań nad Edukacją Humanistyczną, Wydział Humanistyczny, Uniwersytet Śląski w Katowicach. Jej zainteresowania naukowe skupione są na edukacji polonistycznej, wykorzystaniu w kształceniu reportaży literackich oraz społecznej odpowiedzialności lektur szklonych. Interesuje się wyzwaniami XXI wieku: globalnymi kryzysami, migracjami, zmianami klimatycznymi i wielokulturowością. Redaktor naczelna czasopisma "Z Teorii i Praktyki Dydaktycznej Języka Polskiego" i koordynator programu dla nauczycieli polonistów "Uniwersytet Polonistów" w ramach projektu POWER.

Osoba do kontaktu: Aldona Ferdyn
Nr tel: 32 203 59 67 wew: 120 Nr sali: 74 email: aferdyn@womkat.edu.pl