Literatura dla dzieci literaturą dla młodzieży – jak przełamać niechęć nastolatków do czytania
WOM Teams
Termin: 22.11.2021 godz. 18:0018:45
Sala: ONLINE
Prowadzący szkolenie: dr hab. Iwona Gralewicz-Wolny

Tematyka:

Spotkanie będzie próbą odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób literatura dla dzieci ma szansę pomóc polonistom szkół średnich przełamać właściwą nastolatkom niechęć do czytania. Szkolna lekcja o dziecięcych lekturach zostanie potraktowana jako pretekst do rozmowy o przyjemności czytania, którą wielu z nas traci z chwilą porzucenia książek „z obrazkami”. Co daje dorosłym literatura dla dzieci i dlaczego warto do niej wracać? Argumentów na rzecz tej tezy dostarczy Ferdynand Wspaniały Ludwika Jerzego Kerna interpretowany w perspektywie ekokrytycznej.

Prowadząca: dr hab. Iwona Gralewicz-Wolny

Prof. UŚ w Katowicach, pracuje w Instytucie Literaturoznawstwa na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego. Autorka monografii poświęconych polskiej literaturze współczesnej oraz współautorka książek o literaturze dla dzieci i młodzieży.

Osoba do kontaktu: Aldona Ferdyn
Nr tel: 32 203 59 67 wew: 120 Nr sali: 74 email: aferdyn@womkat.edu.pl