Program dyrektora szkoły - koncepcja konkursowa
Termin: 01.04.2020 godz. 15:0019:00
Miejsce: RODN "WOM" w Katowicach Sala: 89
Prowadzący szkolenie: Krzysztof Bednarek; Adam Pukocz

UWAGA: Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną w Polsce termin szkolenia ulegnie kolejnej zmianie. Zaplanowany na 01.04.2020 r.jest odwołany!

Nowy termin przekażemy osobom już zapisanym drogą mailową. Wszystkie informacje umieścimy również na naszej stronie www.  Prosimy o zrozumienie i wyrozumiałość!

WAŻNE: 25.03.2020r. ukazało się Rozporządzenie MEN, a w nim czytamy:

§ 11h. 1. W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty nie ogłasza się i nie przeprowadza się konkursów na stanowiska dyrektorów tych jednostek. W przypadku konieczności obsadzenia stanowiska dyrektora jednostki w tym okresie organ prowadzący powierza pełnienie obowiązków dyrektora jednostki wicedyrektorowi, a w jednostce, w której nie ma wicedyrektora – nauczycielowi tej jednostki, jednak nie dłużej niż do dnia 31 sierpnia 2020 r.

2. W przypadku powierzenia przed dniem 26 marca 2020 r. wicedyrektorowi, a w jednostce systemu oświaty, w której nie ma wicedyrektora – nauczycielowi tej jednostki, pełnienia obowiązków dyrektora jednostki, organ prowadzący może przedłużyć powierzenie pełnienia tych obowiązków, jednak nie dłużej niż do dnia 31 sierpnia 2020 r. W tym przypadku łączny okres pełnienia obowiązków dyrektora jednostki może być dłuższy niż 10 miesięcy.

3. Organ prowadzący unieważnia konkurs na stanowisko dyrektora jednostki systemu oświaty ogłoszony i niezakończony przed dniem 26 marca 2020 r. Do kandydata wyłonionego w wyniku konkursu przeprowadzonego przed dniem 26 marca 2020 r. stosuje się przepisy dotychczasowe.”

Program szkolenia:

Część 1.

Konkurs na stanowisko kierownicze w prawie oświatowym

(prowadzenie: Adam Pukocz – nauczyciel – konsultant w RODN „WOM” Katowice)

Część 2.

Konkursowa koncepcja pracy przyszłego dyrektora szkoły/placówki.

(prowadzenie: Krzysztof Bednarek – nauczyciel – konsultant w RODN „WOM” Katowice)