Budowanie potencjału społeczności lokalnej – jak skutecznie zachęcić młodzież do partycypacji społecznej
Termin: 06.04.2019 godz. 09:0010:00
Miejsce: RODN "WOM" w Katowicach Sala: 54
Prowadzący szkolenie: Maciej Klimek

Warsztaty mają na celu pokazać narzędzia do prowadzenia narracji, iż ich lokalne społeczności to szklanka do połowy wypełniona zasobami, a nie do połowy pusta z powodu potzreb i braków. To ich świeży potencjał może wypełnić zasobami tę drugą połowę - skutecznie odkryty i w perłni uruchomiony potencjał społeczności lokalnych buduje relacje międzyludzkie i nieformalne sieci wsparcia, które niewątpliwie służą rozwiązywaniu trudności.

Maciej Klimek

Socjolog i samorządowiec, wykładowca w Instytucie Socjologii UŚ w Katowicach, radny Miasta Wojkowice oraz inspektor w Wydziale Rozwoju Miasta w Siemianowicach Ślaskich.