Kreatywne zapamiętywanie – mapowanie myśli i sketchnoting
Termin: 06.04.2019 godz. 09:0010:00
Miejsce: RODN "WOM" w Katowicach Sala: 46
Prowadzący szkolenie: dr Marcela Gruszczyk

W trakcie trwania warsztatów uczestnicy zdobędą wiedzę na temat zwiększenia efektywności procesu uczenia się oraz zapoznają się z metodami szybkiego i skutecznego przyswajania dużych partii materiału. Dowiedzą się jak notować w bardziej interesujący i zapadający w pamięć sposób oraz poprzez praktyczne ćwiczenia poznają nowe sposoby prezentacji materiału nauczania podczas lekcji.

dr Marcela Gruszczyk

Historyk, tutor, szkoleniowiec z zakresu rozwoju osobistego i nowoczesnej edukacji. Adiunkt w Instytucie Historii UŚ. W pracy naukowej zajmuje się historią stosunków polsko-rosyjskich w XX wieku oraz ideą jedności słowiańskiej. W obszarze aktywności zawodowej prowadzi warsztaty dla nauczycieli oraz zajęcia dla uczniów i studentów. Pełnomocnik Rektora Uniwersytetu Śląskiego ds. promocji i współpracy ze szkołami, koordynator UŚ dla Nauczycieli, tutor w programie Uniwersytet Najlepszych, trener Uniwersytetu Młodego Odkrywcy, UŚ Maturzystów oraz UŚ Młodzieży. Koordynator merytoryczny Kongresu Oświaty Katowice 2016 i 2018. Prywatnie miłośniczka podróży oraz entuzjastka reportaży.