Fotograficzne metafory. Dlaczego warto, by uczniowie robili zdjęcia i dzielili się nimi
Termin: 06.04.2019 godz. 13:0014:00
Miejsce: RODN "WOM" w Katowicach Sala: 48
Prowadzący szkolenie: dr Justyna Budzik

Na warsztatach zaproponuję ćwiczenia, które rozbudzą twórcze myślenie i wyobraźnię uczniów poprzez wyzwania fotograficzne z wykorzystaniem smartfonów i Internetu. Na podstawie zdjęć − ich robienia i omawiania − młodzi ludzie lepiej zrozumieją czym jest metafora, ale też rozwiną umiejętności techniczne.

Na zajęciach przydatne będą smartfony − nauczyciele zostaną poproszeni o zrobienie zdjęć i potem udostępnienie ich w określonym miejscu.

dr Justyna Hanna Budzik

filmoznawczyni, lektorka języka polskiego jako obcego. Adiunkt w Zakładzie Filmoznawstwa i Wiedzy o Mediach UŚ. Prowadzi edukacyjny blog www.lekcjeofilmie.pl. Autorka książki Filmowe cuda i sztuki magiczne. Szkice z archeologii kina (2015), współautorka nowej publikacji do nauczania kultury polskiej i języka Polska półka filmowa. Krótkometrażowe filmy aktorskie i animowane w nauczaniu języka polskiego jako obcego (2018).