Jak rozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie w sieci
Termin: 06.04.2019 godz. 10:1511:15
Miejsce: RODN "WOM" w Katowicach Sala: 89
Prowadzący szkolenie: dr Joanna Zabłocka-Skorek

Warsztat adresowany jest do wychowawców uczniów klas szkół podstawowych, a dotyczyć będzie sposobów wprowadzania zagadnień dotyczących bezpieczeństwa w sieci  podczas pracy dydaktyczno-wychowawczej. Uczestnicy zajęć otrzymają wsparcie w działaniach wychowawczych dotyczących profilatyki zachowań przemocowych uczniów w sieci, zdobędą narzędzia do pracy z uczniami (w tym głównie narzędzia w postaci tekstów kultury filmowej), poznają zjawiska społeczne zachodzące w cyberświecie oraz dowiedzą się, w jaki sposób komunikować się z uczniami w przestrzeni refleksji nad ochroną siebie i innych w sieci.

dr Joanna Zabłocka-Skorek

Filmoznawczyni, edukatorka, certyfikowana trenerka PISF i CEO w zakresie edukacji filmowej, dyrektor Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej i Społecznej „KinoSzkoła”, Prezes Fundacji „KinoSzkoła”, autorka licznych wystąpień i publikacji z zakresu edukacji medialnej. Od 2001 r. zajmuje się edukacją filmowo-medialną dzieci i dorosłych, a w 2011 r. stworzyła Ogólnopolski Interdyscyplinarny Projekt Edukacji Medialnej „KinoSzkoła”, w którym obecnie uczestniczy prawie 300 tysięcy uczniów w ponad 70 miastach na terenie całej Polski. W 2014 r. za program KinoSzkoła otrzymała nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii edukacja młodego widza, a w 2016 r. Honorowy Złoty Bilet (przyznawany przez Stowarzyszenie Kina Polskie) za wybitne zasługi w upowszechnianiu kultury filmowej w Polsce.

Uwaga!

BRAK WOLNYCH MIEJSC