Jak wykorzystać pisanie scenariusza filmowego na zajęciach z dziećmi w klasach 4 – 6
Termin: 06.04.2019 godz. 10:1511:15
Miejsce: RODN "WOM" w Katowicach Sala: 48
Prowadzący szkolenie: Agata Hofelmajer-Roś

Scenariusz filmowy na lekcji języka polskiego, czyli budujemy z uczniami opowiadanie za pomocą schematu wykorzystywanego przy tworzeniu opisu akcji w filmie.

W czasie spotkania zaproponuję kilka ćwiczeń literackich z wykorzystaniem metod stosowanych do pisania scenariuszy filmowych. Pokażę też z jakich elementów tworzy się scenariusz filmowy, omówię jego budowę i punkty jakie każdy musi zawierać, by opowiadana historia była ciekawa i logicznie skonstruowana. Spotkanie dedykowane jest dla pedagogów zajmujących się kształceniem językowym w klasach 4 − 6 szkoły podstawowej.

Agata Hofelmajer-Roś

Kulturoznawczyni, animatorka i edukatorka z zakresu wiedzy o filmie i kinie. W czasie wolnym rozwija projekty w Fundacji dla Filmu i Fotografii. Autorka bloga o kinie dla młodego widza kinodzieci.info. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.