Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności

Aktualności

Pedagogika teatru – jak rozmawiać z uczniami o spektaklu?
Termin: 06.04.2019 godz. 09:0010:00
Miejsce: RODN "WOM" w Katowicach Sala: 7
Prowadzący szkolenie: A. Kędzia, T. Wojtasik

Jak rozmawiać z klasą o przedstawieniu teatralnym? Jak stwarzać uczniom przestrzeń do swobodnego dzielenia się wrażeniami, jak rozmawiać o dramaturgii spektaklu i poruszanych w nim wątkach? Warsztaty poświęcone będą prezentacji uniwersalnych ćwiczeń z obszaru pedagogiki teatru, pozwalających budować lekcje w oparciu o treści obejrzanych spektakli.

Podczas zajęć pokażemy także zeszyty metodyczne, przeznaczone dla nauczycieli i przygotowane z myślą o dwóch spektaklach z repertuaru Teatru Zagłębia: Mesjaszy w reżyserii Anety Groszyńskiej oraz Dead Girls Wanted w reżyserii Wiktora Rubina.

Agata Kędzia – edukatorka w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, studentka Wiedzy o Teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Współorganizatorka i uczestniczka kursu Laboratorium Pedagogiki Teatru, powstałego we współpracy Teatru Zagłębia i Centrum Doskonalenia w Sosnowcu. Współpracuje z Teatrem Śląskim im. St. Wyspiańskiego w ramach cyklu Premier Studencko-Nauczycielskich. Zajmuje się także pisaniem o teatrze – publikowała na łamach „nietak!tu”, „ArtPapieru”, „e-teatru”,  redagowała dział Teatr w magazynie „Reflektor – rozświetlamy kulturę”.

Tomasz Wojtasik – psycholog, nauczyciel dyplomowany, konsultant Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego Metis w Katowicach, zajmuje się edukacją zdrowotną i promocją zdrowia, arteterapią, profilaktyką HIV/AIDS oraz edukacją seksualną. Członek Wojewódzkiego Zespołu Koordynującego projekt Śląska Sieć Szkół Promujących Zdrowie, prowadzi szkolenia (warsztaty, treningi, seminaria) dla nauczycieli z zakresu promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej, komunikacji interpersonalnej, procesu grupowego, radzenia sobie ze stresem oraz wypaleniem zawodowym.  Certyfikowany Edukator Krajowego Centrum ds. AIDS w Warszawie, absolwent Szkoły Trenerów dla Nauczycieli Województwa Śląskiego (Fundacja IBRAS), absolwent Szkoły Trenerów Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka (Weź kurs na wielokulturowość II), trener edukacji Hero Imagination Project Prof. Philipa Zimbardo.


Uwaga!

BRAK WOLNYCH MIEJSC