Jak rozwijać kreatywność uczniów? (Gr. 1)
Termin: 22.01.2019 godz. 14:3017:30
Miejsce: RODN "WOM" Katowice; s. 89 Sala: 89
Prowadzący szkolenie: Krzysztof Bednarek

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach zaprasza zainteresowanych nauczycieli wszystkich typów szkół i placówek, a także inne zainteresowane osoby do udziału w bezpłatnym seminarium z warsztatami pt.:

„Jak rozwijać kreatywność uczniów?”

Minister Edukacji Narodowej na br. szkolny w „Podstawowych kierunkach realizacji polityki oświatowej państwa” wymienia: Wdrażanie nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego. Kształcenie rozwijające samodzielność, kreatywność i innowacyjność uczniów. Proponowane seminarium jest dedykowane temu zadaniu, a także związanemu z nim obszarem monitorowania we wszystkich typach szkół: Kształcenie u uczniów kompetencji kluczowych.

Termin i miejsce:

Gr. 1 – wtorek, 22 stycznia 2019r.,  godz. 14.30 – 17.30 (s. 89 – II piętro)

RODN „WOM” w Katowicach, ul. Ks. kard. S. Wyszyńskiego 7

Organizacja i prowadzenie seminarium:

Krzysztof Bednarek – nauczyciel – konsultant; edukator

Program seminarium:

1.     Miejsce kreatywności wśród kompetencji kluczowych.

2.     W kręgu rozumienia pojęć: kreatywność, innowacyjność, twórczość.

3.     Elementy treningu kreatywności - ćwiczenia; pomysły; inspiracje.

4.     Kreatywny uczeń vs kreatywny nauczyciel?

5.     Wymiana doświadczeń oraz dobre praktyki w rozwijaniu kreatywności uczniów.