Motywy mitologiczne w literaturze i sztukach wizualnych
WOM
Termin: 09.11.2023 godz. 15:0016:30
Miejsce: II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Katowicach Sala: WYJAZDOWE
Prowadzący szkolenie: Beata Skwara

Program szkolenia:

• Motywy mitologiczne w sztukach wizualnych.
  • Nawiązania do mitologii grecko-rzymskiej w literaturze późniejszych epok.
  • Prezentacja książek pomocnych w nauczaniu historii sztuki na poziomie szkoły ponadpodstawowej.

O prowadzącej:

Mgr Beata Skwara jest bibliotekoznawcą, polonistką i historykiem sztuki, pracuje na stanowisku nauczyciela bibliotekarza w II LO w Katowicach. Od lat aktywnie uczestniczy w działalności katowickiego oddziału Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich.

Tematyka szkolenia wpisuje się w pierwszy kierunek polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2023/2024 (kontynuacja działań na rzecz szerszego udostępnienia kanonu i założeń edukacji klasycznej oraz sięgania do dziedzictwa cywilizacyjnego Europy, w tym wsparcie powrotu do szkół języka łacińskiego jako drugiego języka obcego).

Uczestnicy otrzymają zaświadczenia w formie elektronicznej.

UWAGA! Ze względu na usterkę w systemie, po wpisaniu swoich danych do formularza i ich zatwierdzeniu, prawdopodobnie nie otrzymacie Państwo informacji zwrotnej i maila potwierdzającego zapis. Jednak Państwa dane są zapisywane przez system. W razie wątpliwości czy rejestracja się powiodła, można się skontaktować z działem szkoleń (32 203 59 67 w. 123 - Zuzanna Klyszcz lub 32 203 59 67 w. 219 - Marta Czerniakowska-Sordyl).

Osoba do kontaktu: Anna Marcol
Nr tel: 32 258 38 38, wew. 45 email: amarcol@womkat.edu.pl