Wyloguj się do życia. Słów kilka o sztuce wzmacniania kompetencji biblioterapeutycznych
WOM
Termin: 11.10.2023 godz. 13:0014:30
Sala: ONLINE
Prowadzący szkolenie: Jolanta Drosdzol

Szkolenie dla nauczycieli bibliotekarzy, które poprowadzi Pani Jolanta Drosdzol - kierownik chorzowskiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. J. Lompy w Katowicach, specjalistka z zakresu biblioterapii, wykładowca.

Zagadnienia, które zostaną poruszone podczas spotkania:

• Skąd pochodzi i czym jest biblioterapia?
  • Do kogo może być skierowana?
  • Jak ją prowadzić?
  • Gdzie ją prowadzić?
  • Kim jest biblioterapeuta?
  • Czy warto prowadzić zajęcia biblioterapeutyczne?
  • Czy to trudne?

UWAGA! Ze względu na usterkę w systemie, po wpisaniu swoich danych do formularza i ich zatwierdzeniu, prawdopodobnie nie otrzymacie Państwo informacji zwrotnej i maila potwierdzającego zapis. W razie wątpliwości czy rejestracja się powiodła, można się skontaktować z organizatorem szkolenia (dane kontaktowe poniżej).

Cele szkolenia wpisują się w kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2023/2024:

• Kontynuacja działań na rzecz szerszego udostępnienia kanonu i założeń edukacji klasycznej oraz sięgania do dziedzictwa cywilizacyjnego Europy, w tym wsparcie powrotu do szkół języka łacińskiego jako drugiego języka obcego.
  • Wspomaganie wychowawczej roli rodziny poprzez pomoc w kształtowaniu u wychowanków i uczniów stałych sprawności w czynieniu dobra, rzetelną diagnozę potrzeb rozwojowych dzieci i młodzieży, realizację adekwatnego programu wychowawczo-profilaktycznego oraz zajęć wychowania do życia w rodzinie.

Osoba do kontaktu: Anna Marcol
Nr tel: 32 258 38 38, wew. 45 email: amarcol@womkat.edu.pl