Jesteś tutaj: Strona główna > Informacje> Festiwal Edukacyjny

Festiwal Edukacyjny

Festiwal edukacyjny Nowe inspiracje – „WOM” 2019

XXII Giełda Wydawców

 

Uwaga! Ze względu na niewielką ilość miejsc parkingowych pod RODN "WOM" zalecamy parkowanie samochodem w okolicach spodka bądź NOSPR.

 

Festiwal edukacyjny ”Nowe Inspiracje” – WOM 2019 i XXII Giełda Wydawców – 6.04.2019 r

6 kwietnia 2019 r., godz. 9.00 – 14.00, RODN „WOM” w Katowicach

Zobacz jak było na Festiwalu w zeszłym roku

Festiwal edukacyjny 2018

 Bezpłatne warsztaty metodyczne – do wyboru 

Przedmioty matematyczno-przyrodnicze 

1 W. Kolarz (Stowarzyszenie KiSS): Nauczanie przez programowanie 
(matematyka, fizyka, informatyka – wszystkie poziomy nauczania)
godz. 9.00 – 10.00, sala 80

zapisz się>>

BRAK MIEJSC

2 K. Dwornik (Planetarium Śląskie w Chorzowie): Luneta czy teleskop? Czym obserwować niebo  godz. 10.15 – 11.15, sala 76 zapisz się>>
3 W. Jakubek (JAVI): Projekty na lekcjach techniki − montaż i uruchamianie prostych układów elektronicznych  godz. 10.15 – 11.15, aula dolna

zapisz się>>

 

4 A. Kowalczyk, K. Blaut-Howaniec, K. Suchanek (Pałac Młodzieży w Katowicach): Doświadczaj, ucz się, eksperymentuj − propozycje projektów edukacyjnych godz. 11.45 – 12.45, sala 12

zapisz się>>

BRAK MIEJSC

5 P. Fabjański (AZSO nr 1 w Chorzowie): Dobry Maharadża i jego dzieci – projekt edukacyjny poświęcony migracjom godz. 11.45 – 12.45, sala 76 zapisz się>>
6

K. Pękala, W. Jałmużna (Pro Futuro): Multimedialne pracownie przedmiotowe

godz. 11.45 – 12.45, sala 80 zapisz się>>
7 J. Świercz (Nowik): Matma inaczej, czyli kilka pomysłów, jak przełamać rutynę na lekcji matematyki (SP) godz. 11.45 – 12.45, sala 87

zapisz się>>

BRAK MIEJSC

8 dr M. Ciepły (Wydział Nauk o Ziemi UŚ): W krainie lodowców i tundry godz. 13.00 – 14.00, sala 76 zapisz się>>

Wychowanie przedszkolne

1  dr A. Pyrzyk-Kuta: Czasoprzestrzeń – energia – siła – wprowadzenie do metody Rudolfa Labana godz. 9.00 – 10.00, sala 41 

zapisz się>>

BRAK MIEJSC

2  A. Rosół (LektorKlett): Zastosowanie „Porozumienia bez przemocy” w rzeczywistości przedszkolnej  godz. 9.00 – 10.00, sala 87

zapisz się>>

BRAK MIEJSC

3  A. Przepióra: Mali agenci – wesołe i ciekawe zabawy z kodowaniem w przedszkolu   godz. 10.15 – 11.15, sala 41

zapisz się>>

BRAK MIEJSC

4  E. Prusik: Mamo, tato, coś Ci dam – przedszkole kreatywnie   godz. 10.15 – 11.15, sala 87

zapisz się>>

BRAK MIEJSC

5  B. Kominek: Zabawy muzyczno-ruchowe dla przedszkolaków  godz. 11.45 – 12.45, sala 41

zapisz się>>

BRAK MIEJSC

6  D. Kozioł-Żurawska: „Idąc ścieżką, idąc lasem...” . Gry i zabawy inspirowane przyrodą   godz. 11.45 – 12.45, sala 85

zapisz się>>

BRAK MIEJSC

7  A. Boroń: Kącik matematyczny w przedszkolu – kreatywna przestrzeń dla dziecka   godz. 13.00 – 14.00, sala 85

zapisz się>>

BRAK MIEJSC

 Edukacja wczesnoszkolna

1 M. Oterman: Kodowanie i programowanie w LEGO weDO 2.0  godz. 9.00 – 10.00, sala 83

zapisz się>>

BRAK MIEJSC

2  B. Rutkowska: Kodujemy na macie, czyli zabawy z elementami programowania w edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej  godz. 9.00 – 10.00, sala 85

zapisz się>>

BRAK MIEJSC

3  H. Olbińska: Mierzymy, ważymy i nie tylko…, czyli matematyka w codziennym życiu   godz. 10.15 – 11.15, sala 83

zapisz się>>

BRAK MIEJSC

4  E. Kubica: Od zachwytu i milczenia do poznania i mówienia – rola doświadczeń i obserwacji w edukacji przyrodniczej  godz. 10.15 – 11.15, sala 85

zapisz się>>

BRAK MIEJSC

5  K. Ludorowska (ZPH Pilch): „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż a zapamiętam” – przyjazne oblicze matematyki i programowania  godz. 11.45 – 12.45, sala 83

zapisz się>>

BRAK MIEJSC

6  E. Witkowska (Eduexpert): Matematyczni podróżnicy  godz. 13.00 – 14.00, sala 83

zapisz się>>

BRAK MIEJSC

7  J. Wosianek: Wiosna na łące – zajęcia plastyczne z elementami ruchu przy muzyce jako wstęp do edukacji przyrodniczej, matematycznej i polonistycznej   godz. 13.00 – 14.00, sala 41

zapisz się>>

BRAK MIEJSC

Przedmioty humanistyczne, biblioteki szkolne

1  A. Kędzia, T. Wojtasik (Teatr Zagłębia): Pedagogika teatru – jak rozmawiać z uczniami o spektaklu?  godz. 9.00 – 10.00, sala 7 

zapisz się>>

BRAK MIEJSC

 2 A. Augustynowicz (Centrum Edukacji Filmowej): Opowiedz to filmem – warsztaty z praktycznego użycia języka filmu w tworzeniu audiowizualnej interpretacji utworu literackiego (j. polski – SP, szkoły ponadpodstawowe)   godz. 9.00 – 10.00, sala 48

 zapisz się>>

BRAK MIEJSC

3  M. Klimek (UŚ): Budowanie potencjału społeczności lokalnej – jak skutecznie zachęcić młodzież do partycypacji społecznej (wos, historia)  godz. 9.00 – 10.00, sala 54 zapisz się>>
4  A. Cieplak (Regionalny Instytut Kultury): Twórcze pisanie jako element edukacji literackiej   godz. 11.45 – 12.45, sala 48

zapisz się>>

 

5  dr M. Wójcik-Dudek (UŚ): Jak czytać to samo nie tak samo. Próby interpretacji znanych i (nie)lubianych przebojów listy lektur  godz. 10.15 – 11.15, sala 46

zapisz się>>

BRAK MIEJSC

6  A. Hofelmajer-Roś (Fundacja dla Filmu i Fotografii): Jak wykorzystać pisanie scenariusza filmowego na zajęciach z dziećmi w klasach 4 − 6  godz. 10.15 – 11.15, sala 48 zapisz się>>
7  J. Ścigała (Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku): Problem deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku - wybrane zagadnienia z edukacji pozaszkolnej (wos, historia)  godz. 10.15 – 11.15, sala 54 zapisz się>>
8  M. G. Szepe: Tutorial na lekcjach języka polskiego  godz. 11.45 – 12.45, sala 46

zapisz się>>

BRAK MIEJSC

9   A. Skiendziel: Zadania domowe z historii z sensem? (historia)  godz. 11.45 – 12.45, sala 54 zapisz się>>
10   T. Wójcik (MAC): Lekcje muzyki ulubionymi zajęciami ucznia, czyli o tym, jak może być ciekawie na tych zajęciach   godz. 11.45 – 12.45, sala 118 zapisz się>>
11   dr J. Budzik (UŚ): Fotograficzne metafory. Dlaczego warto, by uczniowie robili zdjęcia i dzielili się nimi  godz. 13.00 – 14.00, sala 48 zapisz się>>
12  A. Kubajak (Kubajak): Nauka historii a obecne podręczniki (historia SP)  godz. 13.00 – 14.00, sala 54 zapisz się>>
13   Z. Piątkowska-Wolska (Tibum): Kamishibai – kreatywne narzędzie pracy nauczyciela i bibliotekarza  godz. 13.00 – 14.00, sala 89 zapisz się>>
14 A. Gorzelik: Malarstwo w służbie narodu – jak to pokazać w szkole?   godz. 13.00 – 14.00, sala 52 zapisz się>>

 Zajęcia artystyczne, warsztaty twórcze

1  I. Ochocka: Kartka wielkanocna w nietypowym kształcie godz. 9.00 – 10.00, sala 118 

zapisz się>>

BRAK MIEJSC

2  A. Nowak (Teatr Ateneum): Teatr lalek jako narzędzie pobudzania wyobraźni dzieci i młodzieży  godz. 10.15 – 11.15, sala 7

zapisz się>>

BRAK MIEJSC

3  E. Flaszewska (MDK nr 1 w Bytomiu): Dekoracje wiosenne – na wiosennej grzędzie   godz. 10.15 – 11.15, sala 118

zapisz się>>

BRAK MIEJSC

4   J. Kobryń (Muzeum Zagłębia w Będzinie): Wielkanocne doniczki ekologiczne na rzeżuchę  godz. 13.00 – 14.00, sala klubowa

zapisz się>>

BRAK MIEJSC

5   A. Zasucha (BWA): Trening twórczości – przykłady ćwiczeń na rozbudzenie kreatywności  godz. 13.00 – 14.00, sala 87

zapisz się>>

BRAK MIEJSC

6  A. Zając-Wnukowska, A. Krasnodębska-Okręglicka (Pałac Młodzieży w Katowicach): GRA w GRAfikę warsztatową – sposób na łatwą matrycę graficzną   godz. 13.00 – 14.00, sala 118

zapisz się>>

BRAK MIEJSC

Języki obce

1 B. Czwartos (RODN „WOM” w Katowicach), A. Rosół (LektorKlett): Mit Übungen, Spielen und Projekten den DaF – Unterricht ergänzen godz. 10.15 – 11.15, sala 10 zapisz się>>
2 dr M. Gierczyk (Katedra Pedagogiki Społecznej Wydział Pedagogiki i Psychologii UŚ): Angielski nie jest barierą. Prowadzenie zajęć w języku obcym  godz. 11.45 – 12.45, sala 10

zapisz się>>

 

3 D. Strumińska (Oxford University Press Polska): Szkoła z wizją i kompetencje przyszłości – język angielski w nowej szkole ponadpodstawowej godz. 13.00 – 14.00, sala 10 zapisz się>>
4 M. Bubik: Gry i zabawy na lekcji języka niemieckiego  godz. 13.00 – 14.00, sala 13 zapisz się>>

Dla wszystkich nauczycieli

1  M. Skowron: Proste i zdrowe zasady żywienia godz. 9.00 – 10.00, sala 10

zapisz się>>

2  M. Zientek, P. Ziętek: Odcisk antropomorficzny – technika fotografii bez użycia aparatu  godz. 9.00 – 10.00, sala 12 zapisz się>>
3  dr M. Gruszczyk (UŚ): Kreatywne zapamiętywanie – mapowanie myśli i sketchnoting   godz. 9.00 – 10.00, sala 46

zapisz się>>

 BRAK MIEJSC

4  kom. M. Budzich (Komenda Miejska Policji w Katowicach): Naucz mnie, kiedy mówić NIE  godz. 9.00 – 10.00, sala 52

zapisz się>>

BRAK MIEJSC

5  F. Gałuszka (Helion): Dziennik elektroniczny – prosty, funkcjonalny, tani  godz. 9.00 – 10.00, sala 76 zapisz się>>
6  K. Michalska: Dlaczego nie idziesz spotkać się z kolegami?! − czyli kilka kwestii, które pozwolą Ci zrozumieć zachowania nastolatka w sieci  godz. 9.00 – 10.00, sala 89

zapisz się>>

BRAK MIEJSC

7  M. Kowalski: Gry regionalne, europejskie i światowe w 8-letniej szkole podstawowej  godz. 9.00 – 10.00, aula dolna

zapisz się>>

BRAK MIEJSC

8   M. Sołtysik (Pałac Młodzieży w Katowicach): Origami − sposób na rozwijanie wyobraźni przestrzennej i ćwiczenia z lateralizacji półkul mózgowych   godz. 10.15 – 11.15, sala 12

zapisz się>>

BRAK MIEJSC

9  asp. szt. M. Pasławska (Szkoła Policji): Substancje psychoaktywne – narkotyki i dopalacze  godz. 10.15 – 11.15, sala 52

zapisz się>>

BRAK MIEJSC

10 M. Piwowar (Pro Futuro): Projektuj, programuj, rozwijaj kompetencje przyszłości  godz. 10.15 – 11.15, sala 80

zapisz się>>

BRAK MIEJSC

11  dr J. Zabłocka-Skorek (Kino-Szkoła): Jak rozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie w sieci  godz. 10.15 – 11.15, sala 89 

zapisz się>>

BRAK MIEJSC

12  A. Bućko (Operon): Nowatorskie rozwiązana w zakresie obudowy multimedialnej nowych podręczników do szkół ponadpodstawowych  godz. 11.45 – 12.45 , sala 13 zapisz się>>
13  D. Kierońska: Podaj łapę, czyli jak pies pomaga dzieciom z niepełnosprawnością  godz. 11.45 – 12.45 , sala 7

zapisz się>>

BRAK MIEJSC

14  A. Stachura (Pałac Młodzieży w Katowicach): Mediacje rówieśnicze − doskonałe narzędzie do rozwiązywania konfliktów w szkole  godz. 11.45 – 12.45, sala 52

zapisz się>>

BRAK MIEJSC

15  J. Drosdzol (PBW w Katowicach Filia w Chorzowie): Kto może być wilkiem na naszej drodze – warsztaty terapeutyczne   godz. 11.45 – 12.45, sala 89

zapisz się>>

BRAK MIEJSC

16   K. Kasprzyk (Muzeum Zagłębia): Historia wielkanocnych zwyczajów  godz. 11.45 – 12.45, sala klubowa zapisz się>>
17  K. Sznura (Pałac Młodzieży w Katowicach): Odpowiedzialność ekologiczna nie musi być nudna   godz. 13.00 – 14.00, sala 12 zapisz się>>
18   J. Klimas: „Ku czci” i „z okazji” – kilka pomysłów na niesztampowe im-prezy szkolne   godz. 13.00 – 14.00, sala 46

zapisz się>>

BRAK MIEJSC

19  M. Tworus (iMindMap.pl): Kreatywne zastosowanie map myśli w edukacji   
godz. 13.00 – 14.00, sala 80

zapisz się>>

BRAK MIEJSC

20  I. Kwaśny: Rozluźnienie przez oddech – elementy jogi  godz. 13.00 – 14.00, aula dolna

zapisz się>>

BRAK MIEJSC

Imprezy towarzyszące

1 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Katowicach – Medyk: Pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej, pomiar ciśnienia tętniczego (… zdobienie paznokci) Półpiętro I i II p.  
2 M. Rabsztyn (Zespół Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej): Dekoracje marcepanowe godz. 10.15 – 11.15, sala klubowa

zapisz się>>

BRAK MIEJSC

3 J. Poręba (Szkoła Muzyczna w Katowicach): Gitara klasyczna – minirecital    
4  Podsumowanie IX Wojewódzkiego Konkursu na Najciekawszy Scenariusz Lekcji Języka Polskiego godz. 9.00 – 10.00, sala klubowa  
5 Wymiana książek – Śląscy Blogerzy Książkowi godz. 9.00 – 14.00, II piętro  
6 Uniwersytet Rozwoju – (eksperyment „gumowe kości” – co lepsze szklanka mleka czy coli?)  godz. 11.15 – 11.45 , aula dolna  

  

Stoiska 

 

  1. Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku
  2. Centrum Edukacji Filmowej
  3. Didasko
  4. Eduexpert
  5. Foto Piwnica
  6. Galeria Sztuki Współczesnej BWA
  7. Grupa MAC
  8. Harmonia
  9. Helion
  10. iMindMap.pl
  11. JAVI – Pomoce naukowe
  12. Kubajak
  13. LektorKlett
  14. CKZiU Województwa Śląskiego w Katowicach − Medyk
  15. Meridian
  16. Moje Bambino
  17. Muzeum Zagłębia w Będzinie
  18. Nowa Era
  19. Nowik
  20. Operon
  21. Pałac Młodzieży w Katowicach
  22. Pilch Roman ZPH
  23. Planetarium Śląskie
  24. Pro Futuro
  25. Stowarzyszenie KISS
  26. Szkoła Podstawowa Specjalna nr 39 w Zabrzu
  27. Śląscy Blogerzy
  28. Teatr Ateneum
  29. Teatr Zagłębia
  30. Uniwersytet Rozwoju
  31. Zespół Szkół Specjalnych w Siemianowicach Śląskich