Przygoda w krainie książek - konferencja inaugurująca ogólnopolski projekt Wielka Liga Czytelników
Teams
Termin: 18.10.2022 godz. 11:0013:30
Sala: ONLINE
Prowadzący szkolenie: Komitet Organizacyjny WLC

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach
Stowarzyszenie „Wielka Liga”,
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Lompy w Katowicach,
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Katowicach,
Szkoła Podstawowa nr 44 im. Marii Curie-Skłodowskiej w Katowicach,
Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

serdecznie zapraszają nauczycieli na konferencję pt.:

„Przygoda w krainie książek”

inaugurującą ogólnopolski projekt

Wielka Liga Czytelników

w roku szkolnym 2022/2023

18 października 2022 r., godz. 11.00, online

Program:

Uroczyste rozpoczęcie konferencji przez Iwonę Kruszewską-Stoły, wicedyrektora RODN „WOM” w Katowicach i Anitę Góral, wicedyrektora PBW w Katowicach.

Ogólnopolskie konkursy Wielkiej Ligi Czytelników w roku szkolnym 2022/2023. Wprowadzenie  Aldona Ferdyn, nauczyciel-konsultant RODN „WOM” w Katowicach.

Ogólnopolskie Mistrzostwa Powiatowe Wielkiej Ligi Czytelników. Konkurs w roku szkolnym 2022/2023. Zapoznanie z regulaminem i założeniami konkursu – Aleksandra Zielińska, nauczyciel bibliotekarz PBW w Katowicach.

VI Ogólnopolski Konkurs Wielka Liga Czytelników. Zapoznanie z regulaminem i założeniami konkursu – Anita Góral, wicedyrektor PBW w Katowicach.

Prezentacja książek konkursowych – Anna Musiał, nauczyciel bibliotekarz PBW w Katowicach.

VI Ogólnopolski Konkurs Wielka Liga Czytelników dla przedszkoli i szkół specjalnych w roku szkolnym 2022/2023 – Aleksandra Kubis-Szlachta, nauczyciel bibliotekarz w Szkole Podstawowej nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach.

Certyfikat Placówka Aktywnie Promująca Czytelnictwo w roku szkolnym 2021/2022. Podsumowanie konkursu  Hanna Owczarek-Marszałek, nauczyciel bibliotekarz w Szkole Podstawowej nr 44 im. Marii Curie-Skłodowskiej w Katowicach.

Wspieranie nauczycieli bibliotekarzy w zakresie promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży – dr Anna Marcol, doradca metodyczny dla nauczycieli bibliotekarzy RODN „WOM” w Katowicach.

Podsumowanie konferencji – Aldona Ferdyn.

Konferencja będzie prowadzona w formule online przez aplikację MS TEAMS. W dniu szkolenia Uczestnicy otrzymają link do logowania się.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Zaświadczenia potwierdzające udział w konferencji Uczestnicy otrzymają drogą elektroniczną.

Zapraszamy :)

Osoba do kontaktu: Aldona Ferdyn