27.11.2017 godz. 10:00 - 27.11.2017 godz. 12:30 Nowe wyzwania dla szkoły w sferze edukacji i wychowania w XXI wieku
Nowe wyzwania dla szkoły w sferze edukacji i wychowania w XXI wieku

Ze względu na duże zainteresowanie I Śląskim Kongresem Prawa Oświatowego powtarzamy prezentowane tam wykłady

11.12.2017 godz. 16:00 - 11.12.2017 godz. 18:30 Szachy w Szkole- różne spojrzenia na tą samą grę
Szachy w Szkole- różne spojrzenia na tą samą grę

Czy we współczesnym świecie i szkole jest jeszcze miejsce dla szachów? Kto może uczyć grać w szachy? Jakie są korzyści z gry w szachy? Czy uczyć gry w szachy w całej klasie, czy raczej organizować kółko szachowe? Jak wykorzystać elementy gry w szachy w edukacji wczesnoszkolnej? Odpowiedzi na te i inne pytania usłyszycie Państwo uczestnicząc w konferencji: Szachy w szkole – różne spojrzenia na tą samą grę Konferencja wpisuje się w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018: 1. Wdrażanie nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego. „ZAŁĄCZNIK NR 2 PODSTAWA PROGRAMOWA KSZTAŁCENIA OGÓLNEGO DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ I etap edukacyjny: klasy I–III – edukacja wczesnoszkolna […] „II. Edukacja matematyczna. […] 6. Osiągnięcia w zakresie stosowania matematyki w sytuacjach życiowych oraz w innych obszarach edukacji. Uczeń: […] 8) wykorzystuje warcaby, szachy i inne gry planszowe lub logiczne do rozwijania umiejętności myślenia strategicznego, logicznego, rozumienia zasad itd.; przekształca gry, tworząc własne strategie i zasady organizacyjne;”