Rozpoczęcie: 18.09.2017  godz. 08:55 do:  godz. 09:25

Sala: Aula górna

Miejsce: RODN "WOM" w Katowicach

Innowacyjna edukacja, czyli praktyczne wykorzystanie tradycyjnej pedagogiki freblowskiej w nowoczesnej edukacji przedszkolnej

Innowacyjna edukacja, czyli praktyczne wykorzystanie tradycyjnej pedagogiki freblowskiej w nowoczesnej edukacji przedszkolnej

Termin: 18 września 2017 r. godz. 8.45- 11.30

Program:

• 8.50 – 8.55 Przywitanie uczestników konferencji Dyrektor RODN „WOM”   w Katowicach  Anna Zakrzewska- Zamora
  • 8.55 – 9.05 Rafał Iskra (Prezes Froebel.pl) Wykład: Fenomen pedagogiki freblowskiej w Polsce i na świecie.
  • 9.05 – 9.20 Gabriela Fejkiel (dyrektor Niepublicznego Przedszkola Jarzębinki,  nauczyciel, edukator pedagogiki freblowskiej). Wykład: Efektowna innowacja - efektywna edukacja - Pedagogika freblowska w praktyce.
  • 9.20 – 9.30 Przerwa techniczna przeznaczona na zmianę sal warsztatowych dla nauczycieli.

Panel dla Dyrektorów

• 9.30 – 10.45 Rafał Iskra (Prezes Froebel.pl) Seminarium: Innowacje pedagogiczne sposobem na pozyskanie środków oraz podniesienie motywacji do pracy i kwalifikacji nauczycieli. Różne sposoby na wdrożenie innowacji pedagogicznej w placówce. Miejsce: Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli "WOM", Katowice, ul. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego 7 ZAPISZ SIĘ>>

Panel dla Nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej

• 9.30 - 10.45 - Poranek freblowski dla nauczycieli – Gabrysia Fejkiel, Anna Turska Miejsce: Miejskie Przedszkole nr 14, Katowice, ul. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego 16a Forma: Obserwacja zajęć z dziećmi. Aktywności poprowadzą nauczycielki/edukatorki  pracujące w nurcie pedagogiki freblowskiej.
  • 10.45- 11.30 Konsultacje z nauczycielami (po zakończeniu zajęć) oraz materiały wykorzystywane podczas spotkania (scenariusze, karty, szablony).
Miejsce: RODN "WOM" w Katowicach
Data nadsyłania zgłoszeń: 15.09.2017 godz. 10:00
Zapisy online
Format daty rrrr-mm-dd np: 1970-02-20
Niniejszym w rozumieniu ustawy z dnia 29.08.1997 r. "O ochronie danych osobowych" (Dz. U. z 2015 r. poz. 2135 z późn. zm.) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Katowicach w celach dydaktycznych i statystycznych (w tym nagrywanie na nośniki elektroniczne i fotografowanie). Brak zgody na karcie zgłoszenia uniemożliwia wprowadzenie danych uczestnika do Bazy Danych, co jest równoważne z brakiem możliwości wystawienia zaświadczenia. Jednocześnie oświadczam, że jest mi znane prawo do wglądu do moich danych osobowych oraz ich poprawiania.