Jak pracować w szkole dla rozwoju kompetencji kluczowych uczniów z uwzględnieniem podstawy programowej?
Termin: 16.05.2017 godz. 10:0013:00
Miejsce: RODN "WOM" Katowice Sala: Aula dolna
Prowadzący szkolenie: Krzysztof Bednarek, Cezary Lempa

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach zaprasza dyrektorów wszystkich typów szkół oraz innych członków oświatowej kadry kierowniczej i pozostałych zainteresowanych  nauczycieli do udziału w bezpłatnej konferencji z warsztatami pt.:

Jak pracować w szkole dla rozwoju kompetencji kluczowych uczniów z uwzględnieniem nowej podstawy programowej?

Gorący czas w jakim znajdują się polskie szkoły wymaga poszukiwania nowych rozwiązań dla pojawiających się problemów. Jednym z nich jest już i nadal będzie praca z nową podstawą programową. Ważne miejsce w jej realizacji stanowi kształtowanie kompetencji kluczowych u uczniów.  Zaproponujemy wsparcie dla szkół zainteresowanych nim oraz podzielimy się naszymi dotychczasowymi doświadczeniami w tym zakresie.

Program konferencji:

Część 1 (wprowadzenie):

• Rola dyrektora we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań w czasach zmiany.
  • Znaczenie kompetencji kluczowych dla edukacji i ich miejsce w nowej podstawie programowej.
  • Zadania dyrektora w zakresie kształtowanie planów nauczania, zatwierdzania ich programów i zgodności pracy szkoły z nową podstawą programową
    • Diagnoza potrzeb rozwojowych szkoły w kształtowaniu kompetencji kluczowych uczniów.
    • Oferta współpracy RODN „WOM” Katowice w roku szk. 2017/18 dot. kompleksowego wspierania szkół (KWS) w obszarze dot. kompetencji kluczowych.

Część 2 (warsztatowa):

• Doświadczenia z pilotażowego KWS w szkołach podstawowych:

A) kompetencje matematyczno-przyrodnicze.

B) kompetencje kreatywności, innowacyjności i pracy zespołowej.

Osoba do kontaktu: Cezary Lempa
Nr tel: 32 203 59 67 wew: 221 Nr sali: 92 email: cezaryl@womkat.edu.pl