
Dzień Nauki Polskiej to coroczne święto, które obchodzimy 19 lutego w dniu urodzin Mikołaja Kopernika. Święto ma być wyrazem uznania dla dokonań polskich naukowców w ponad 1000-letniej historii oraz zainteresowania nauką uczniów.
Aleksandra Gorzelik, Chemia barw. Jak powstają kolory?
dr Mirella Zajega, Czy dalej "Historia książki"? Słowo pisane współcześnie
Andrzej Musiał, Polskie odkrycia i wynalazki które (nieco) zmieniły świat
Aldona Ferdyn, Co w nauce piszczy? O odkryciach młodych polskich naukowców w XXI wieku
Aleksandra Gorzelik, historyk sztuki, nauczyciel konsultant w Pracowni Edukacji Międzykulturowej i Informacji Pedagogicznej RODN "WOM" w Katowicach. Organizuje i prowadzi szkolenia w zakresie edukacji artystycznej, międzykulturowej i regionalnej, a także interdyscyplinarnych projektów edukacyjnych. Od wielu lat koordynuje pracę zespołu egzaminatorów na maturze z historii sztuki.
dr Mirella Zajega, nauczyciel konsultant w Pracowni Edukacji Międzykulturowej i Informacji Pedagogicznej RODN "WOM" w Katowicach, doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie filozofia (Uniwersytet Ignatianum Kraków). Magister filologii polskiej (Uniwersytet Śląski), absolwentka studiów podyplomowych z filologii polskiej (UJ) oraz z wiedzy o kulturze i etyki (UIK). Absolwentka Zarządzania oświatą, nauczyciel dyplomowany z wieloletnim stażem pracy w liceum ogólnokształcącym, nauczyciel akademicki, trener ds. oświaty i zarządzania.
Andrzej Musiał, nauczyciel konsultant, kierownik Pracowni Edukacji Międzykulturowej i Informacji Pedagogicznej, nauczyciel dyplomowany, trener z wieloletnim doświadczeniem pracy w szkole. Prowadzi zajęcia m.in. z zakresu cyberbezpieczeństwa, krytycznego podejścia do informacji w sieci, prawa autorskiego, ochrony wizerunku i techniki.
Aldona Ferdyn, nauczyciel konsultant w Pracowni Edukacji Międzykulturowej i Informacji Pedagogicznej RODN "WOM" w Katowicach, nauczyciel dyplomowany z wieloletnim doświadczeniem pracy w szkole. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Informacja Naukowo-Techniczna z przygotowaniem pedagogicznym. Absolwentka Zarządzania oświatą. Organizuje i prowadzi szkolenia z zakresu wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w edukacji.
Konferencja odbędzie się na platformie Clickmeeting. W dniu szkolenia Uczestnicy otrzymają link do spotkania.
Informacja dotycząca logowania się na platformie Clickmeeting znajduje się TUTAJ >>>
Zaświadczenia z udziału w zajęciach zostaną przesłane drogą elektroniczną na adres podany w zgłoszeniu na szkolenie.
Udział w konferencji jest bezpłatny.