Jesteś tutaj: Strona główna > Szczegóły oferty

Szczegóły oferty

Kształtowanie krytycznego podejścia do informacji w internecie
Śląskie WOM Clickmeeting
Termin: 17.04.2023 godz. 15:0017:15
Sala: ONLINE
Prowadzący szkolenie: Andrzej Musiał

Adresaci:

• zainteresowani nauczyciele wszystkich przedmiotów i wszystkich typów szkół.

Cele:

• sposoby weryfikacji źródeł internetowych w dobie dezinformacji. Internet to znakomite narzędzie rozwoju, poszerzające naszą wiedzę o świecie. Niestety, stał się on również jednym z największych problemów współczesnego człowieka. W przestrzeni wirtualnej toczy się nieustanna walka. Każdy, kto korzysta z Internetu może stać się ofiarą dezinformacji. Jak tego uniknąć, jaki wpływ miała na to zjawisko pandemia oraz toczący się w sąsiedztwie konflikt zbrojny ? Jak zostać detektywem wiedzy ? Czy można sie uchronić przed fake-newsami ? Na te (i podobne) pytania postaramy się odpowiedzieć podczas zajęć.

Tematyka szkolenia:

•  Mechanizmy rządzące światem, informacja, opinia, fake-news, manipulacje, bańki informacyjne - 1 godz.
  • Krytyczne podejście do informacji w czasach ekonomii uwagi - 1 godz.
  • Rola mediów społecznościowych, reklam itp. - 1 godz.

O prowadzącym szkolenie:

Andrzej Musiał, nauczyciel-konsultant, kierownik Pracowni Edukacji Międzykulturowej i Informacji Pedagogicznej, nauczyciel dyplomowany, trener z wieloletnim doświadczeniem pracy w szkole. Posiada kompetncje z zakresu m.in. nauczania techniki, prawa autorskiego i ochrony wizerunku. więcej informacji tutaj<<<

Liczba godzin:

Zajęcia trwają 3 godziny dydaktyczne na platformie Clicmeeting.

Informacje o platformie:

Zajęcie odbędą się na platformie Clickmeeting. W dniu szkolenia uczestnicy otrzymają link do spotkania.

Informacje o zaświadczeniach:

Zaświadczenia zostaną wyłsne na podany w zgłoszeniu adres e-mailowy.

Szkolenie jest zgodne z priorytetem 7 Podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2022/2023

7. Rozwijanie umiejętności metodycznych nauczycieli w zakresie prawidłowego i skutecznego wykorzystywania technologii informacyjno-komunikacyjnych w procesach edukacyjnych. Wsparcie edukacji informatycznej i medialnej, w szczególności kształtowanie krytycznego podejścia do treści publikowanych w Internecie i mediach społecznościowych.

Osoba do kontaktu: Andrzej Musiał
Nr tel: 32 203 78 46 wew: 120 Nr sali: 74 email: amusial@womkat.edu.pl
Informacje dodatkowe: Szkolenie płatne - 20 zł od uczestnika
UWAGA! (Dotyczy szkoleń online)
  • Niewypełnienie druku zgłoszeniowego i niepodanie adresu mailowego skutkuje niemożnością wysłania linku do szkolenia i wystawienia zaświadczenia!
  • Po dokonaniu wpłaty i otrzymaniu linku do szkolenia, zwrot opłaty nie jest możliwy.
Oferta RODN WOM 2022/2023
Kwartalnik Forum Nauczycieli