Jesteś tutaj: Strona główna > Szczegóły oferty

Szczegóły oferty

Kluczowe przesłanie edukacji w dobie kryzysu klimatycznego i środowiskowego
Teams
Termin: 22.04.2022 godz. 15:3016:30
Sala: ONLINE
Prowadzący szkolenie: prof. dr hab. P. Skubała

Prof. dr hab. Piotr Skubała -Uniwersytet Śląski, Wydział Nauk Przyrodniczych, Instytut Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska. Reprezentant ssaków łożyskowych, jeden z milionów gatunków zamieszkujących Ziemię, który ma ogromne szczęście być profesorem nauk biologicznych zatrudnionym na Uniwersytecie Śląskim, ekologiem, akarologiem, etykiem środowiskowym, edukatorem ekologicznym, aktywistą klimatycznym.

Tematyka zajęć:

Każdego niemal tygodnia ukazują się kolejne raporty naukowców, przedstawiające coraz bardziej dramatyczne scenariusze dotyczące sytuacji środowiskowej i klimatycznej na Ziemi. Nasz świat znalazł się na krawędzi, naukowcy ogłosili czerwony alarm dla ludzkości. Wiemy jakie działania podjąć, aby powstrzymać zagrożenie, ale ich nie wprowadzamy. Wydaje się, że jedynym ratunkiem jest dotarcie z szlachetną misją ratowania naszej planety, przyrody i nas, do jak  najszerszej liczby osób. Potrzebujemy edukacji, która sprawi, że w sposób właściwy i skuteczny zaczniemy działać. Czym powinna cechować się edukacja w dobie kryzysu planetarnego? Jak sprawić, aby uczniowie pokochali miejsce w którym żyją i podjęli właściwe kroki w celu ratowania planety?

Zajęcia on-line

Zarejestrowani uczestnicy otrzymają link do zajęć dzień wcześniej. Linki do poszczególnych warsztatów będą przesyłane w osobnych emailach.

Zaświadczenia będą przesyłane elektronicznie do 30 dni po zakończeniu Festiwalu. Warunkiem otrzymania zaświadczenia jest odnotowana w systemie obecność na zajęciach.

Uprzejmie prosimy o wylogowanie się z poszczególnych platform przed udziałem w kolejnych warsztatach

Osoba do kontaktu: Iwona Kruszewska-Stoły
Nr tel: 32 258 22 09 Nr sali: 56