Jesteś tutaj: Strona główna > Szczegóły oferty

Tytuł

Biblioterapia w szkole – I i II stopień

Adresat

Nauczyciele bibliotekarze, języka polskiego we wszystkich typach szkół, wychowawcy, pedagodzy, psycholodzy oraz nauczyciele zainteresowani tematyką.

Zakres tematyczny

Psychologiczne podstawy biblioterapii, terapeutyczna funkcja literatury. Metody i techniki stosowane w biblioterapii. Konstruowanie scenariuszy zajęć z wykorzystaniem modeli biblioterapeutycznych. Metody stymulacji pamięci i szybkiego czytania.

Kierownik szkolenia

Aldona Ferdyn

Prowadzący

dr Wanda Matras-Mastalerz – adiunkt w Instytucie Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, doktor nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa, Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego  we Wrocławiu. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu terapeutycznej funkcji książki, biblioterapii, pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych, technik pracy umysłowej oraz edukacji medialnej i czytelniczej.  Certyfikowany trener stymulacji pamięci i rozwoju intelektu.

Liczba godzin

Osoba do kontaktu: Aldona Ferdyn