Adresaci
zainteresowani nauczyciele szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Cele:
- Poznanie współczesnych narzędzi edukacyjnych
- Realizacja następujących kierunków polityki oświatowej państwa 2023/24:
- Doskonalenie kompetencji nauczycieli w pracy z uczniem z doświadczeniem migracyjnym, w tym w zakresie nauczania języka polskiego jako języka obcego.
- Doskonalenie kompetencji dyrektorów szkół i nauczycieli w zakresie warunków i sposobu oceniania wewnątrzszkolnego.
- Wspieranie rozwoju umiejętności cyfrowych uczniów i nauczycieli, ze szczególnym uwzględnieniem bezpiecznego poruszania się w sieci oraz krytycznej analizy informacji dostępnych w Internecie. Poprawne metodycznie wykorzystywanie przez nauczycieli narzędzi i materiałów dostępnych w sieci, w szczególności opartych na sztucznej inteligencji.
Tematyka szkolenia:
- Zapoznanie z zasobami edukacyjnymi dostępnymi na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej (ZPE).
- Wyszukiwanie materiałów edukacyjnych
- Tworzenie i udostępnienie materiałów - teczka zasobów i materiałów powtórzeniowych
- Materiały dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i pakiety uczniów z Ukrainy
O prowadzącej szkolenie:
Aleksandra Gorzelik - nauczycielka konsultantka w Pracowni Edukacji Międzykulturowej i Informacji Pedagogicznej, certyfikowana trenerka w oświacie i zarządzaniu, ukończyła kurs trenerski w zakresie kształtowania kompetencji kluczowych. Koordynatorka egzaminu maturalnego z historii sztuki we współpracy z CKE i OKE w Jaworznie.
Liczba godzin
zajęcia trwają 3 godziny dydaktyczne.
Informacje o zaświadczeniach
Zaświadczenia z udziału w zajęciach zostaną przesłane drogą elektroniczną na adres podany w zgłoszeniu.