Humanistyczna edukacja kontekstowa – inspiracje dydaktyczne
Termin: 22.04.2023 godz. 10:1511:15
Miejsce: RODN"WOM" w Katowicach Sala: 52
Prowadzący szkolenie: Magdalena Bąk

Tematyka szkolenia:

1. Idea humanistycznej edukacji kontekstowej (HEK) jako innowacji dydaktycznej - podstawowe założenia tej idei, koncepcja nauczania odwołująca się do indywidualnych doświadczeń ucznia; rozwój kreatywności i umiejętności myślenia krytycznego oraz uwzględnienie kontekstu społecznego, kulturowego i historycznego w nauczania przedmiotów humanistycznych.

2. inspiracje dydaktyczne - zastosowanie idei HEK w praktyce - metody i narzędzia pracy na przykładzie modułów i scenariuszy; korzyści z zastosowania HEK.

Prowadząca szkolenie:

dr hab., prof. UŚ Magdalena Bąk - pracuje w Instytucie Literaturoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Doświadczona wykładowczyni akademicka, dyplomowana nauczycielka języka polskiego jako obcego. Posiada doświadczenie w zakresie kształcenia nauczycieli w Polsce i za granicą (wykładowca na warsztatach metodycznych w Kanadzie, USA, Brazylii; metodyczka.

Osoba do kontaktu: Maria Syta
Nr tel: 32 259 98 85 wew: 119 Nr sali: 58 email: msyta@womkat.edu.pl