Wyzwania współczesnej edukacji w kontekście wymagań państwa
Teams
Termin: 28.02.2023 godz. 13:3017:00
Miejsce: online
Prowadzący szkolenie: nauczyciele konsultanci w Pracowni Wychowania, Kształcenia Ogólnego i Zawodowego

Adresat: Dyrektorzy i nauczyciele szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych, przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego (JST) i inni zainteresowani problematyką.

Informacja: W czasie konferencji zostaną omówione problemy i kwestie, które muszą być realizowane przez szkoły, zgodnie z wymaganiami państwa, zapisanymi w Rozporządzeniu w sprawie wymagań wobec szkół i placówek (Dz.U.2020 poz. 2198). Treści poruszane w czasie konferencji będą rozwijane na warsztatach organizowanych w późniejszych terminach (podanych przez prowadzących).

Odpłatność: konferencja darmowa

PROGRAM - każde wystąpienie trwa ok.20 minut

Temat

Wymaganie wobec szkół i placówek wg Rozporządzenia (Dz.U.2020 poz. 2198)

dr Jerzy Grad

Powitanie uczestników, cele i założenia konferencji

Cezary Lempa

Wymagania wobec szkół i placówek vs. kierunki polityki oświatowej państwa - obowiązki nauczycieli

Dz.U.2020 poz. 2198 oraz Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2022/2023

dr Barbara Czwartos

Podniesienie efektywności nauczania i uczenia się - analiza zasad neurodydaktyki

Wymaganie 1.Procesy edukacyjne są zorganizowane w sposób sprzyjający uczeniu się

dr Agnieszka Twaróg-Kanus

SCARF w edukacji-efektywność własna, zaangażowanie i współpraca w zespole

Wymaganie 2.Uczniowie nabywają wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej

Joanna Drążek

Jak  zachęcić uczniów do podejmowania różnorodnych aktywności

Wymaganie 3.Uczniowie są aktywni

Marianna Kłyk

Kształtowanie postaw w procesie dydaktyczno-wychowawczym

Wymaganie 4.Kształtowane są postawy i respektowane normy społeczne

Mariola Lux

Wspomaganie indywidualnego rozwoju każdego ucznia

Wymaganie 5.Szkoła lub placówka wspomaga rozwój uczniów, z uwzględnieniem ich indywidualnej sytuacji

Maria Syta

Współpraca ze współczesnymi rodzicami - dylematy i wyzwania

Wymaganie 6.Rodzice są partnerami szkoły

Hanna Dąbrowska

Szkoła-zawód-praca: o współpracy między szkołami a pracodawcami.

Wymaganie 7.        Szkoła współpracuje ze środowiskiem na rzecz wzajemnego rozwoju

Maria Kaczmarek

Monitorowanie procesów edukacyjnych szkół/placówek oświatowych

Wymaganie 8.Szkoła lub placówka organizując procesy edukacyjne uwzględnia wnioski z analizy egzaminu (...) oraz innych badań zewnętrznych i wewnętrznych

dr Tomasz Grad

Wybrane aspekty zarządzania współczesną szkołą

Wymaganie 9.Zarządzanie szkołą lub placówką służy jej rozwojowi

Anna Czarlińska-Wężyk

Podsumowanie konferencji - wnioski, pytania/odpowiedzi

---

Link do konferencji zostanie przesłany na adres e-mail podany w formularzu zgłoszeniowym.

Zaświadczenia o udziale w konferencji prześlemy mailem w formie pdf.

Osoba do kontaktu: Anna Czarlińska-Wężyk
Nr tel: 32 203 59 67 wew: 223 Nr sali: 60 email: aczarli@womkat.edu.pl