Edukacja zdrowotna w szkole- Nowe wyzwania
Pierwsza pomoc
Termin: 14.11.2022 godz. 14:0016:15
Miejsce: RODN "WOM" w Katowicach Sala: Aula górna
Prowadzący szkolenie: dr n. zdr. Tomasz Grad

Ogólny program Konferencji

14.00 - 14.10 - otwarcie konferencji i powitanie uczestników

14.10 -14.30 - Inscenizacja tematyczna w wykonaniu uczniów VI LO im. J. Długosza w Katowicach

14.30 - 14.45 - Edukacja zdrowotna w szkole - podstawy prawne - dr Tomasz Grad

14.45 - 15.15 - Uczeń popandemiczny w szkole- problemy i wyzwania- dr Mateusz Grajek

15.15 - 15.45 - Pomoc psychologiczno-pedagogiczna uczniowi po pandemii. Uczeń w kryzysie.

15.45 - 16.15 - Wyzwania i problemy współczesnej edukacji zdrowotnej- profilaktyka

w szkole ponadpodstawowej - przykłady dobrych praktyk- dr Natalia Maria Ruman

16.15 - Podsumowanie i zakończenie konferencji

W czasie konferencji prezentowana będzie wystawa zdjęć autorskich pn: Maski pamięci-emocji

z Klubu Miłośników Fotografii ZOOMIK z Radzynia Podlaskiego.

kontakt: dr Tomasz Grad

tel 32 2582209 w 208

mail: tg@womkat.edu.pl

Sylwetki prelegentów:

Natalia Maria Ruman – doktor nauk społecznych w zakresie pedagogiki, mgr lic. teologii. Pracownik naukowy na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji UŚ w Cieszynie. Nauczyciel-katecheta, wychowawca klasy licealnej w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 im. K. Miarki w Pszczynie, tam stworzyła innowację Liceum Pedagog społeczny, którego jest koordynatorem, Ambasador Międzynarodowej Sieci Pedagogicznej PILGRIM szerzącej zrównoważony rozwój w edukacji. Szkoleniowiec w Centrum Dydaktyki i Uniwersytecie Otwartym w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Mateusz Grajek -  doktor nauk o zdrowiu, specjalista zdrowia publicznego, psycholog, psychotraumatolog, psychodietetyk. Adiunkt w Zakładzie Zdrowia Publicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu w Bytomiu SUM. Na co dzień zajmuje się tematyką psychospołecznych uwarunkowań zdrowia człowieka, stresu i traumy związanej z sytuacją epidemiologiczną i niespecyficznymi zaburzeniami odżywiania.

Tomasz Grad - doktor nauk o zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, nauczyciel dyplomowany wychowania fizycznego, wykładowca akademicki i konsultant RODN "WOM" w Katowicach. Autor ponad 50-iu publikacji z zakresu oświaty i zdrowia publicznego.

Osoba do kontaktu: Tomasz Grad
Nr tel: 32 203 59 67 wew. 208 Nr sali: 95 email: tg@womkat.edu.pl