Wychowanie do życia w rodzinie–współpraca z rodzicami w obszarze rozpoznawania i pomocy dziecku nękanemu w szkole
Termin: 17.10.2022 godz. 15:0018:00
Miejsce: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. Lompy w Katowicach Filia w Jaworznie, ul. Rynek Główny 17 ( II piętro ), 43-600 Jaworzno Sala: WYJAZDOWE
Prowadzący szkolenie: Marianna Kłyk

Tematyka szkolenia wpisuje się w kierunki realizacji polityki oświatowej państwa

w roku szkolnym 2022/2023

2. Wspomaganie wychowawczej roli rodziny przez właściwą organizację i realizację zajęć edukacyjnych wychowanie do życia w rodzinie. Ochrona i wzmacnianie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

Tematyka:

1. Organizacja zajęć edukacyjnych wychowanie do życia w rodzinie
  2. Charakterystyka zjawiska nękania. Charakterystyka ofiary. Charakterystyka sprawcy.
  3. Analiza przypadku nękania w szkole
  4. Profilaktyka nękania  w szkole
  5. Dyskusja.

Liczba godzin dydaktycznych: 4 godziny dydaktyczne.

Szkolenie skierowane jest do nauczycieli wychowania do życia w rodzinie oraz zainteresowanych tematyką nauczycieli

Osoba prowadząca Marianna Kłyk – nauczyciel konsultant ds. wychowania, wychowania do życia w rodzinie, profilaktyki. Autorka programów nauczania przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie.

Uczestnictwo w szkoleniu jest bezpłatne.

Osoba do kontaktu: Marianna Kłyk
Nr tel: 32 259 98 85 wew: 224 Nr sali: 58 email: mk@womkat.edu.pl