Vademecum nauczyciela o krótkim stażu pracy-bezpłatny kurs doskonalący
Termin od: 22.08.2022 godz. 09:00 do: 26.08.2022 godz. 12:15
Miejsce: PLATFORMA TEAMS Sala: ONLINE
Prowadzący szkolenie: Maria Syta, Mariola Lux, Marianna Kłyk , Barbara Czwartos , Anna Czarlińska-Wężyk

Bezpłatny kurs doskonalący- pięć spotkań na platformie TEAMS

Celem kursu jest doskonalenie umiejętności nauczycieli w zakresie:przepisów prawa oswiatowego,współpracy z rodzicami orazplanowania procesu  dydaktyczno-wychowawczego.

Program kursu

Moduł 1.Podstawowe przepisy prawa oświatowego - prowadząca: Maria Syta

• W gąszczu przepisów oświatowych i prawo wewnątrzszkolne.
  • Rozwój i awans zawodowy nauczyciela.
  • Bezpieczeństwo w szkole oraz turystyka szkolna.

Moduł 2.Współpraca  szkoły z rodzicami i środowiskiem lokalnym.

• Efektywna współpraca  z rodzicami.
  • Kontakty z otoczeniem szkoły

Moduł 3. Bezpieczeństwo w szkole i poza nią - prowadzący: Mariola Lux

• Bezpieczeństwo w szkole o raz w czasie wyjść i wycieczek szkolnych
  • Organizacja krajoznawstwa i turystyki szkolnej.

Moduł 4.Planowanie procesu dydaktyczno-wychowawczego - prowadzący:  Barbara Czwartos, Anna Czarlińska- Wężyk, Anna Czarlińska- Wężyk,dr Tomasz Grad

• Od podstawy programowej do realizacji celu.
  • Elementy neurodydaktyki w procesie nauczania
  • Wybrane aplikacje do aktywizacji uczniów.
  • Innowacje pedagogiczne - czy każdy nauczyciel powinien wdrażać  innowacje?
  • Eksperymenty pedagogiczne.
  • Edukacja zdrowotna w szkole
  • Fizjologia i higiena uczenia się.
  • Sens prac domowych.
  • Integracja zespołu klasowego.

Zajęcia będą realizowane  online z wykorzystaniem platformy TEAMS.

Na podany w karcie zgłoszenia e-mail zostanie wysłany  link do szkolenia.

Warunkiem  otrzymania zaświadczenia jest uczestnictwo w 16 godz. kursu.

Osoba do kontaktu: Maria Syta
Nr tel: 32 259 98 85 wew: 119 Nr sali: 58 email: msyta@womkat.edu.pl