Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności

Aktualności

DEBATA OKSFORDZKA jako metoda dydaktyczna i narzędzie kształtowania kompetencji kluczowych
Teams Zoom
Termin od: 29.11.2021 godz. 16:00 do: 30.11.2021 godz. 20:00
Miejsce: Platforma MS Teams, RODN "WOM" w Katowicach Sala: ONLINE
Prowadzący szkolenie: Krzysztof Buła, Beata Maleska- Pająk,

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach dla nauczycieli dotyczących debaty oksfordzkiej jako metody dydaktycznej. Jesteśmy przekonani, że debaty oksfordzkie to doskonałe narzędzie do nauki kompetencji przyszłości wśród uczniów szkół ponadpodstawowych.


Warsztaty trwają łącznie 8 godzin zegarowych, podczas których nauczyciele zgłębią następujące zagadnienia: 

  • Zasady debaty oksfordzkiej
  • Prowadzenie debaty oksfordzkiej w szkole
  • Organizacja debaty lub ćwiczeń inspirowanych debatą na lekcji
  • Sędziowanie debat i udzielanie informacji zwrotnej
  • Prowadzenie klubu debat oksfordzkich w szkole

Warsztaty odbędą się w dniach 29 i 30 listopada w godzinach od 16.00 do 20.00. Uczestnictwo w warsztatach jest darmowe, a zaświadczenia otrzymają osoby, które wezmą czynny udział w dwóch dniach szkolenia. Obowiązuje limit zgłoszeń wynoszący 20 osób. 

Warsztaty odbędą się w formie online na platformie Zoom 

Prowadzący:

Krzysztof Buła - prezes Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców, które od lat działa na rzecz edukacji młodzieży w zakresie kulturalnej dyskusji, kompetencji miękkich i budowania społeczeństwa obywatelskiego. Stowarzyszenie współpracuje z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego czy Polską Akademią Nauk, prowadzi zajęcia z debat oksfordzkich dla ponad 10 000 osób w całej Polsce.

Beata Maleska-Pająk - nauczyciel historii o specjalności nauczycielskiej, nauczyciel wiedzy o społeczeństwie, a także wychowania do życia  w rodzinie, z zamiłowania instruktor teatralny a także szkoleniowiec i sędzia debaty oksfordzkiej oraz trener drużyny w szkole Technikum TEB Edukacja  w Tychach.Uczestnik wraz z drużyną z sukcesami Turniejów Historycznych IPN w  latach 2019-2021, projektów "Odzyskani Bohaterowie" , "Ad vocem".Koordynator projektu "Będziem Polakami" - o powstaniach śląskich i wielkopolskich. Członek Fundacji"Projekty Edukacyjne". Szkoleniowiec młodzieży i nauczycieli w ramach grupy "Zaproś mnie na swoją lekcję".

 

 

Osoba do kontaktu: Aleksandra Gorzelik
Nr tel: 32 203 59 67 wew: 201 Nr sali: 75 email: agorzelik@womkat.edu.pl

Uwaga!

BRAK WOLNYCH MIEJSC